"Боролися з комплексами": Ігор Козловський розповів, чому жителі Донбасу вступають в ряди бойовиків

"Боролися з комплексами": Ігор Козловський розповів, чому жителі Донбасу вступають в ряди бойовиків
Фото: Бойовики "ДНР" (twitter.com/borisich_glass)

Також він розповів, що під час полону "перетинався" у камерах з "ополченцями"

Український історик, релігієзнавець, викладач Ігор Козловський, якого нещодавно звільнили з полону терористів, поділився думками про те, що змушує жителів Донбасу йти в ряди так званого "ополчення". Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

"Людям подобається відчувати "непохитність". Тут спрацьовує так званий первісний патріотизм. Ми знаємо, що патріотизм виникає у грецькій культурі. Спочатку це був полісний патріотизм – найпримітивніша форма. Афіняни були афінянами, спартанці пишалися Спартою. Це така змагальність. Якщо на рівні країни зберігається у людей і превалює полісний патріотизм, тільки можна пригадати і говорити про те, що ми мало працювали з свідомістю людей, мало просвіщали. Глобальне неуцтво часто стає матеріалом, грунтом для агресії, побудованої за принципом "ми" і "вони". "Вони" завжди інші, завжди гірше, а "ми" завжди краще. Це примітивно, первісно, воно є в психології людини, але коли це стає інструментом для придушення іншого, іншого, виростаючи на ґрунті ксенофобії, то це сумно", - вважає історик.

За його словами, багато прихильників бойовиків зараз в розгубленості, адже вони їхали на Донбас з однією версією подій, а побачили зовсім інше.

Також викладач розповів, що під час полону "перетинався" у камерах з "ополченцями".

"Люди різні. Є ті, які приїхали з Росії. Я розмовляв з ними, і багато з них в розгубленості. Вони розчаровані. Є й наші українські громадяни. Хтось шкодує, каже, що його "розвели". Були ейфорія, стадність, масовий рух, а людина – істота у чому соціальне, і якщо він вбудований в якусь систему речей, то соціум його несе своєю енергією", - каже Козловський.

Також Ігор зазначив, що є люди, які просто вирішували свої питання за допомогою зброї, деякі боролися зі своїми комплексами, тому вступали в ряди бойовиків.

"Життя начебто проходить даремно, а тут ти опинився на хвилі і майже герой. А деякі і не висловлюють жаль, залишаються на своїх позиціях і кажуть, що якщо вийдуть з місць позбавлення волі, то знову візьмуть у руки зброю. Вони кажуть: "А де ще працювати?" Якщо раніше вони йшли туди, тому що у них була ерзац-ідея, то зараз просто немає іншої роботи, а він більше нічого не вміє", - повідомив Козловський.

Нагадаємо, що Ігор Козловський розказав про співпрацю УПЦ МП і бойовиків.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся