ua en ru

"Будемо вішати на Хрещатику": відома волонтер і АТОшниця повідомила, що її побили на Майдані

"Будемо вішати на Хрещатику": відома волонтер і АТОшниця повідомила, що її побили на Майдані Фото: Марія Берлінська (Марія Берлінська-facebook)

Інцидент стався близько місяця тому

Волонтер і військова ВСУ Марія Берлінська розказала, що її побили в центрі Києва близько місяця тому. Про це повідомляється у її колонці у виданні "Цензор.нет".

"Близько місяця тому, в центрі Києва, мене впізнали кілька сепаратистів. "Коли сюди прийде Путін, ми таких як ти будемо вішати в ряд на Хрещатику". Зав'язалася бійка. В результаті у мене проперировано плече, поставили металеву пластину. Легко відбулася. Я свідомо не робила цю історію публічної, в країні є проблеми поважней, ніж моє плече. Точно так само я ніде в інтерв'ю за весь час не розповідала, скільки мені приходить загроз. Теж не настільки істотно", - написала Марія.

Військова повідомила, що у неї немає охорони, і вона користується громадським транспортом, але у неї немає в Києві навіть права на захист.

"Але в контексті ескалації ситуації, я розумію що все може бути. Я живу на першому поверсі, їжджу громадським транспортом, ніякої охорони в мене немає. Гаразд, в зоні, там виїжджаючи літати на передок я беру у когось з солдатів автомат. Але тут у мене немає навіть травматичного пістолета, я безоружна.

У мене є право захищати свій народ, право ризикувати життям на фронті, право втрачати там здоров'я. І я успішно цими правами користуюся всі ці роки, і не жаліюсь, це мій свідомий вибір. Але у мене немає права захистити себе, тут, у "мирному" Києві", - продовжила волонтер.

Вона звернулася до міністра оборони України Степану Полтораку, підкресливши, що вони свої сім'ї захищають дуже добре, замість того, щоб захистити свою країну.

"А у вас, Полторак, побратими, все навпаки - ви не користуєтеся своїм правом і обов'язком захищати країну, зате правом захистити себе і свою сім'ю з лишком - хороша охорона, надійні автомобілі, колекції зброї", - підсумувала Берлінська.

Нагадаємо, що Марія Берлінська - студентка магістерської програми з юдаїки. Вона об'єднала навчання з аеророзвідницькою службою. В зоні АТО отримала позивний "Марія Кюрі". Народилася в Кам'янці-Подільському у Хмельницькій області в родині вчителів. За освітою - історик. Живе в Києві.

До речі, у Кривому Розі водій маршрутки нахамив бійцеві АТО (відео).