На думку експерта, є всі шанси на успіх у зміцненні курсу національної валюти
За останній рік було кілька яскраво виражених періодів динаміки гривні по відношенню до долара. Експерт дав прогноз з приводу того, що буде з національною українською валютою до кінця цього року. Цю інформацію опублікувало видання "Новий час"
Якщо порівняти курс гривні до долара на початку року і сьогодні, то помітно, нехай незначне, але укріплення - на 0,5%.Так чого ж чекати від гривні до кінця 2018-го?
Експерт виділив декілька найважливіших факторів, що впливають на курс: ціни на основні експортні товари - сільгосппродукти, мінеральні добрива та продукцію чорної металургії, основні імпортні - енергоносії та споживчі товари для населення, перспективи отримання чергового траншу кредиту від МВФ і платежі по державному боргу.
Так, восени варто чекати помірного зростання цін, це пов'язано з сезонністю попиту на експортовану Україною металургійну продукцію. Якщо так і станеться, пропозиція валюти на міжбанківському ринку може збільшитися.
Що стосується цін на міндобрива, то тут все нейтрально: вони стабільні з осені минулого року. Судячи з врожаю цього сезону, експорт зерна буде високим, а це повинно позитивно позначитися на курсі.
Ціни на кукурудзу і соняшникову олію знижуються, проте це компенсується обсягом поставок.
Наступний фактор – ціни на нафту і бензин. Світові ціни на нафту з початку року коливаються в районі 80 доларів за барель – це порівняно висока ціна. Проміжок часу між зміною цін на нафту і роздрібних цін на паливо в Україні один-два місяці, це вже враховано в цінниках на українських заправках, а подорожчання бензину в серпні-вересні було пов'язано з падінням курсу гривні.
З боку газової сфери тиску на валютний ринок не має. Газу, закачаного Україною в підземні сховища за станом на кінець вересня, достатньо для транзиту та опалювального сезону. Вугілля до зими, швидше за все, подорожчає, але ціни навряд чи перевищать минулорічні. Загалом, вплив цього фактора буде швидше ситуативний вплив на курс.
Найбільш тривожним фактором, поряд з невизначеністю щодо чергового траншу від МВФ, є виплата зовнішнього боргу, на кінець року він складе 616 млн. доларів (з них 429 000 000 - на погашення кредитів МВФ).
Експерт сказав, що залишається сподіватися на те, що в разі ускладнень Мінфін зможе організувати залучення боргового фінансування. Зараз Нацбанк робить все необхідне для успіху переговорів з Фондом.
До речі, раніше ми писали про те, що українцям розповіли про плюси і мінуси нововведень у правилах паркування.
експерт розповів, чому в лікарні швидкої допомоги закрили відділення для бездомних.
Нагадаємо, політолог розповів, загрожують українцям конфлікти на мовному ґрунті.
Відео: Депутати сплять