ua en ru

Будьте готові: одержувачів соцвиплат піддадуть ретельній перевірці

Будьте готові: одержувачів соцвиплат піддадуть ретельній перевірці Фото: asn.in.ua

Буде задіяно три види перевірки громадян України

У Верховній Раді з'явився законопроект "Про верифікацію та моніторингу соціальних виплат". В мережі почали говорити, що цей законопроект торкнеться всіх, хто отримує пенсії, субсидії та інші соцвиплати.

В даному законопроекті роз'яснюється система за якою будуть перевірятися люди, які отримали гроші з фондів соцстрахування, державних і місцевих бюджетів.

Цій перевірці піддаються майже всі виплати, включаючи пенсії, субсидії та інші види допомоги та пільг. При цьому методику перевірки таких виплат має затвердити Кабінет міністрів України.

Обмін інформацією буде здійснюватися через спеціальну електронну платформу, доступ до якої отримають різні органи влади.

Законопроект передбачає три види перевірки громадян України. Превентивна перевірка буде проводиться, коли людина звертається за соцвиплатами. Поточна перевірка буде проводиться під час отримання коштів, а ретроспективна - по завершенні виплат.

Превентивну перевірку буде проводити орган, що призначає виплату. Цей орган буде перевіряти наскільки претендент на соцвиплати правдиво вказав інформацію, яка є у реєстрі.

У випадку, якщо людина звернулася за допомогою вперше, то виплати йому призначатися виходячи з даних, які вона сама вказала. Перевірка відбуватиметься вже під час отримання виплат.

Поточну перевірку буде проводити Міністерство фінансів України. Ретроспективна перевірка дозволяє аналізувати дані про одержувача соціальних виплат за три останні роки. При цьому буде братися в розрахунок тільки той період, за який людина отримувала виплати.

До єдиного реєстру вноситимуться такі відомості про одержувачів соціальних виплат: ПІБ, дата народження, паспортні дані, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, місце реєстрації та фактичне місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків, інформація від самої людини, яку вона надала для отримання соцвиплати, інформація про банківські рахунки

Якщо стане відомо, що одержувач виплат чи пільг надав невірну інформацію, йому буде направлено вимогу повернути суму отриманих виплат.

Варто зазначити, що, якщо людина не згодна з системою, вона зможе оскаржити рішення про припинення виплат або про повернення коштів в суді.

Очікується, що закон набуде чинності відразу після офіційної публікації. Однак превентивну верифікацію запропоновано ввести з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, що в Кабінеті міністрів розповіли, на скільки піднімуться пенсії з 1 березня.

Раніше повідомлялося, що Українці зможуть отримати субсидії як грошовий переказ.