"Бухгалтера" Освенціма визнали винним у причетності до вбивства 300 тис. в'язнів концтабору

STYLERLIFE        28.11.2016 - 19:45
Фото: Оскар Гренінг (inosmi.ru)
Фото: Оскар Гренінг (inosmi.ru)

Колишній сержант СС Оскар Гренінг перераховував гроші, конфісковані у в'язнів

Федеральний суд Німеччини підтвердив законність вироку 95-річному Оскару Гренингу, відомому як "бухгалтер" Освенціма, який служив у концтаборі. Про це повідомляє BBC.

Гренінг був засуджений до чотирьох років ув'язнення у липні 2015 року. Його визнали винним у причетності до вбивства близько 300 тис. євреїв з концтабору.

В обов'язки Гренінга входив перерахунок грошей, конфіскованих у в'язнів табору, тому він і отримав прізвисько "бухгалтер". На судовому засіданні у квітні Оскар Гренінг заявив, що готовий визнати моральну, але не юридичну провину за вбивства.

"Немає сумнівів у тому, що я морально причетний до цих злочинів. Я прошу вибачення", - сказав він.

Гренінг також підтвердив, що з моменту своєї появи в концтаборі в 1942 році знав про вбивства в'язнів у газових камерах. Його справу було відкрито ще у 1985 році, але тоді прокуратура не знайшла достатньо доказів його безпосередній причетності до вбивств.

Прийняте судове рішення створює важливий прецедент щодо притягнення до відповідальності тих, хто служив в таборах смерті. Воно означає, що факт служби в концтаборі як такий є достатньою підставою для визнання вини у співучасті в масових вбивствах.

До речі, 88-річну пенсіонерку з Німеччини засудили за заперечення Голокосту.

On Top