ua en ru

"Був конфлікт з "дідом": друзі загиблого Нацгвардейца не вірять у самогубство

"Був конфлікт з "дідом": друзі загиблого Нацгвардейца не вірять у самогубство Фото: Бійці Нацгвардії (facebook.com-NGUmainpage)

Боєць через страх не називав конкретних імен тих, з ким були непорозуміння

Друзі 22-річного Нацгвардейца Антона Рубана не вірять в те, що він зробив самогубства. Про це повідомляє ТСН.

Антон закінчив університет в Черкасах у 2017 році. Коли він забирав документи, йому потрібно було пройти до військкомату. Там він отримав повістку і його відправили в Сєвєродонецьк.

У роті, куди потрапив Антон, панувала справжня дідівщина За словами батька хлопця Павла, Антон постійно розповідав про те, як командир роти і старші військові знущаються над молодшими і часто б'ють їх.

"Він такий хлопець, що він нікому нічого поганого не зробив. Як дзвонив додому, говорив, що намагається уникати будь-яких конфліктних ситуацій, ніколи ні на кого голос не підвищує", - розповів Павло Рубан.

Друг Антона Олександр підтвердив, що боєць скаржився на дідівщину, але ніколи не називав імен.

"Боявся говорити зайве, постійно озирався. Коли розмовляли, часто говорив" Опа, ротний йде, давай" і завершував розмову", - розповів Олександр.

Олександр додав, що не вірить у версію самогубства. Він розповів, що за кілька днів до трагедії Антон по телефону розповів одному про конфлікт, який стався між ним і старшим службовцям, родом із Західної України.

"Ми бачили, що все в ЗМІ говорять, що це самогубство. Але це не так. Він мені подзвонив 22 січня ввечері і говорив, що у нього був конфлікт із старшими, тобто з "дідом" так званим, і що вони побилися, у обох були тілесні ушкодження. Він мені сказав таку фразу: "Намічається конфлікт днями". І через два дні я дізнаюся, що його вбили", - розповів Олександр.

"Я не вірю, що він сам міг так зробити (вчинити самогубство, - ред.). Його або змусили, або вбили. Імен він не називав. Той старший вдарив Антона, а Антон дав здачі (цей інцидент стався за кілька днів до смерті, - ред.). А той так і сказав йому: "Ну все, хлопець, кінець тобі", - сказав батько.

Як розповів працівник суду Іван Наумік, конфлікт виник нібито через те, що він на прохання Антона купив йому сигарет

"Коли я вчора пішов на обідню перерву, то солдат конвойної служби, який охороняє приміщення суду, попросив купити йому сигарет. Я виконав його прохання. Після цього він підійшов до мене і запитав: чи доповідав я своєму керівнику про те, що вони мене просили. Я сказав, що ні. Він каже, вона побачила, що я купив їм сигарети, доповіла їх керівництву і стала вимагати, щоб вони вжили заходів. протягом дня цей солдат тричі підходив до мене і сказав, що йому "хана" буде завтра . А пізніше сказав: не знає, як цю ніч переживе. І назвав одного зі ста ших конвою, він його дуже боїться", - повідомив Іван Наумік.

Батько хлопця розповів, що вони спілкувалися зі слідчим місцевого відділу поліції, який повідомив їм про знайдену передсмертній записці.

"Ніхто не вірить, що він міг ту записку написати. Або його вже так змусили, чи зробили замість нього. Ми самі тієї записки не бачили, який там почерк і що там написано. Кажуть, що написано: "Вибачте мене, батьки, за цей крок, що я зробив", - сказав батько, не стримуючи сліз.

Нагадаємо, що боєць Нацгвардії залишив передсмертну записку перед самогубством.