ua en ru

"Було темно": священик УПЦ МП "погорів" на фейку (відео)

"Було темно": священик УПЦ МП "погорів" на фейку (відео) Фото: Хрест (Соколовська Інна/УНІАН)

Камери відеоспостереження не помітили ніяких бійців

Інформація про нібито захоплення в Рівненській області храму Московського патріархату представниками УПЦ КП та бійцями "Азову" і "Айдару" виявилася фейком. Про це повідомляє "ТСН".

"Вони були люди в балаклаві. Крім жителів села, які підтримують Київський патріархат", - заявив священик УПЦ МП отець Віктор.

Проте на повторне запитання журналістів про те, хто бачив збройне захоплення особисто, виникла "тягуча тиша". Замість нього, ситуацію прояснили розташовані біля сільської ради камери відеоспостереження.

"Нікого немає, стоять дві машини представників поліції. Далі підходить група людей. Стоїть група людей, що спілкуються з поліцією, потім підходить ще група людей. Відразу починає працювати болгарка, люди зрізають двері", - сказав голова села Ярослав Вознюк.

Схожу думку висловив і полісмен Назар Вовтонюк.

"Я можу стверджувати, що це було місцеве населення. Вони всі один одного знали. Це було місцеве населення. "Айдару", "Азову" не було. У камуфляжах людей також не було", - підкреслив він.

Більш того, інформацію підтвердили самі парафіяни, які охороняли храм УПЦ МП зсередини під час інциденту.

"Я не бачила, було темно. Їх зайшло в церкву четверо – Дайнеко Микола, Дайнеко Іван, Остапчук Анатолій. Вони зайшли до нас у притвор, всі односельці", - сказали вони.

Відео: скандал з Московським патріархатом (tsn.ua)

До речі, настоятель незаконно побудованого храму Московського Патріархату в місті Броди Львівської області, разом зі своїми парафіянами напав на знімальну групу програми "Правда. Розслідування". Відео з інцидентом опублікувала автор проекту Катерина Широкопояс.

За її словами, знімальна група мала чіткі і конкретні питання до настоятеля Храму Московського Патріархату у місті Броди.