ru ua

Колишній заручник бойовиків "ЛНР": на момент звільнення я важив 40 кг і видавав тваринні звуки, що нагадують гавкіт собаки

Колишній заручник бойовиків "ЛНР": на момент звільнення я важив 40 кг і видавав тваринні звуки, що нагадують гавкіт собаки Фото: Анатолій Поляків (facebook.com-anatoliy11)

Він каже, що в полоні багато піддавалися тортурам і побиттю

Російський волонтер Анатолій Поляков, який пробув дев'ять місяців в заручниках у терористів "ЛНР" і був звільнений в грудні 2015 року, розповів про своє перебування в полоні. Про це він повідомив в інтерв'ю Радіо Свобода.

"З одягу у мене був рваний светр і рвані військові рейтузи. Більше нічого. Повна відсутність денного світла, свіжого повітря і засобів особистої гігієни. Шкіра набула сірого кольору, як стіни в підвалі, по камері пересувався немов тінь, худий, з великою бородою і довгими кошлатим волоссям. Бойовики мене прозвали "підвальною людиною". В камері стояв сморід, була нестерпна спека, градусів 35-40. Підпирав двері і лягав на підлозі, щоб вхопити ковток свіжого повітря. Утримання скотиняче, ти не знаєш, скільки часу, але починаєш спливати слиною, коли відчуваєш, що зараз повинні принести їжу. Це страшний стан. Вночі присниться їжа, і ти готовий з'їсти все що завгодно, щоб убити голод. Дуже важко в таких умовах залишитися людиною", - згадав Поляків.

Він каже, що в полоні багато піддавалися тортурам і побиттю у в'язницях, їм потрібна особлива допомога, тому повинна бути тривала як медична, так і психологічна підтримка звільнених, а не разова допомога.

"Коли я звільнився з полону, у мене був широкий набір всяких хвороб, я схуд на 25 кг (на момент звільнення я важив 40 кг) і видавав тварини звуки, що нагадують гавкіт собаки. Це було самим важким наслідком полону. Повірте, це дуже боляче і емоційно важко! Мені доводилося постійно прикривати обличчя і просити вибачення у співрозмовників, пояснюючи, що це не заразно. Але багато хто все одно відверталися, особливо важко перебуває було в громадських місцях, де тобі починають робити зауваження або дорікати в тому, що я є рознощиком зарази. Це дуже важко було пережити", - розповідає волонтер.

Поляків додав, що за словами лікарів, остаточно адаптуватися до мирного життя він не зможе.

Нагадаємо, що Анатолій Поляков розповів, як терористи принижують і катують українських військових.