ru ua

На ЧАЕС знайшли несподіваний "артефакт". Знахідку планують зберегти

На ЧАЕС знайшли несподіваний "артефакт". Знахідку планують зберегти Вертоліт Мі-8 (фото: chnpp.gov.ua)

Знайдений уламок відносно непогано зберігся

Несподівану знахідку вдалося виявити під час демонтажу настилу післяаварійної легкої покрівлі машинного залу блоку №4 (саме в цьому енергоблоці 26 квітня 1986 року стався вибух).

Так, робітники знайшли частина хвостового оперення з обламаними елементами рульового гвинта вертольота Мі-8, який зазнав аварії в 1986 році в ході робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

ЧАЕС

Частина хвостового оперення з обламаними елементами рульового гвинта вертольота Мі-8 (фото: chnpp.gov.ua)

"Ввечері 2 жовтня 1986 року при обробці даху блоків другої черги ЧАЕС (протоку клеючим складом горизонтальних поверхонь) вертоліт Володимира Воробйова з-за відсутності на тросі висотного крана сигнальної рейки зачепив лопатями трос і звалився на землю. Всі члени екіпажу при падінні загинули", - йдеться в повідомленні.

На даний момент розглядається можливість вилучення і дезактивації елемента хвостового оперення для використання в якості музейного об'єкта.

Загибель екіпажу Мі-8 . Чорнобиль 1986 рік (відео: youtube/AndriuxaTLT)

Для довідки: Існуючий пам'ятник загиблим пілотам: Володимиру Воробйову Олександру Юнгкинду, Леоніду Христичу, Миколі Ганжуку, встановлений поряд з вертолітним майданчиком в Чорнобилі.

Нагадаємо, в даний час триває списання атомної станції. Новий саркофаг над 4-м енергоблоком (так званий "новий безпечний конфайнмент" (НБК) був насунутий в проектне положення в кінці 2016 року.