"Був, є і залишиться": У Чехії журналісти зобразили на карті Україну без Криму

У Чехії журналісти зобразили на карті Україну без Криму
Фото: Карта України

Українське посольство просить чеських журналістів опублікувати карту нашої країни без помилок

Популярне чеське щоденне видання Lidové noviny опублікувало карту України без анексованого Криму. Посольство України в Чехії звернулося з листом до редакції щоденника з проханням публікувати карту нашої країни без помилок, повідомляє "Радіо Свобода".

Зображення карти України, на якому відсутня її невід'ємна частина Автономна Республіка Крим, було оприлюднене у номері газети від 20 березня, в матеріалі "Потік українців тече з Польщі".

У листі в редакцію чеської газети посол України в Чехії Євген Перебийніс підкреслив, що це зображення, "на жаль, свідомо чи несвідомо, грає на руку російській пропаганді, яка використовує будь-яку можливість, щоб ввести в оману міжнародне співтовариство в питанні територіальної приналежності Криму".

Також у листі наголосили, що анексія Криму Росією є грубим порушенням міжнародного права та міжнародних зобов'язань.

"Цей злочин був однозначно засуджений міжнародним співтовариством у ряді резолюцій міжнародних організацій, у тому числі в резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 від 27 березня 2014 "Територіальна цілісність України", - написали у зверненні.

Автори листа додали, що з точки зору міжнародного права, "Крим був, є і залишиться територією України".

До речі, нацрада пригрозила заборонити білоруський канал через пропаганду і Україну без Криму.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся