ua en ru

"Чорна п'ятниця - це в честь допиту Януковича?": соцмережі чекають явлення "легітимного" народу

"Чорна п'ятниця - це в честь допиту Януковича?": соцмережі чекають явлення "легітимного" народу Фото: Віктор Янукович (iPress.ua)

Янукович у п'ятницю дасть свідчення у справі "беркутівців", а користувачі розмірковують про те, чому "легітимний" погодився на відеодопит

Допит Януковича відбудеться 25 листопада по скайпу. Екс-президент України буде знаходиться в Ростовському обласному суді Російської Федерації, а допит будуть проводити слідчі Генеральної прокуратури України в Святошинському районному суді Києва. Віктор Янукович буде давати свідчення у справі про розстріли на Майдані в Києві 20 лютого 2014 року.

Чергових заяв і виправдань "легітимного" чекають і користувачі соцмереж: політики, активісти і інші українці. Так, генпрокурор Юрій Луценко очікує від допиту Януковича піар-акції, зазначивши, що "це - останній шанс Януковича поговорити в ролі свідка".

"Не варто чекати чогось важливого від допиту Януковича в суді. По-перше, цей допит ініціювалв захист "беркутів", підозрюваних у розстрілах на Майдані. По-друге, російський суд відразу поставив умовою скайп-допиту його проведення саме в кінці листопада. По-третє, в Ростов звезли всю кремлівську медіа машину. Тому я особисто розглядаю це дійство як черговий піар-акції щодо "нелегітимною київської хунті" в річницю Евромайдана. В той же час все це означає, що кремлівські покровителі кривавого диктатора зрозуміли: ГПУ вийшла на фінішну пряму для початку судових процесів проти організованого злочинного угрупування Януковича. І це - його останній шанс поговорити в якості свідка", - написав він у своєму Facebook.

Радник глави МВС Зорян Шкіряк вважає відеодопит Януковича "абсолютної профанацією".

"Але я переконаний в тому, що російська сторона щонайменше використовує цей допит. Янукович, мабуть, сьогодні всю ніч сидів і вивчав ті інструкції, що йому написали в Луб'янці, бо без прямого наказу Путіна він би на це не погодився", - написав Шкіряк на своїй Facebook-сторінці.

Зазначимо, що онлайн трансляцію допиту Януковича можна дивитися на РБК-Україна.