ua en ru

Чорнобиль перетворюється на унікальний природний заповідник

Чорнобиль перетворюється на унікальний природний заповідник Фото: Сприятливі умови для оселення рідкісних птахів у зоні відчуження

Через майже 30 років після найстрашнішої в світі ядерної аварії на Чорнобильській АЕС в зону відчуження повертається життя

Згідно з новим дослідженням, популяція тварин у зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС площею 1600 кв. миль, несподівано збільшилася за 30 років після техногенної катастрофи. Землі навколо Чорнобиля, з яких колись евакуювали понад 116 тис. чол., зараз буквально кишать лосями, оленями і вовками.

Здавалося б, що на територіях навколо місця катастрофи навряд чи колись зможе відновитися повноцінне життя для рослин, тварин і людей. Однак, дика природа непередбачувана і повна сюрпризів: в цьому покинутому людьми регіоні, останнім часом можна побачити вовка, лося, оленя, зубра, кабана, рись і ведмедів, пише у своїй статті британська газета The Telegraph.

Заборонена зона залишається закритою для проживання людей і дослідники вважають, що саме відсутність людини призвело до процвітаючої популяції диких ссавців, навіть незважаючи на загрозу радіації. Виявляється, що на тварин набагато шкідливішою впливає людина ніж ядерна катастрофа.

У доповіді, опублікованій в Current Biology, на підставі обстежень, прийшли до висновку, що мало яка європейська рись і ведмідь нещодавно повернулися в цей регіон. "З чисто екологічної точки зору, аварія на Чорнобильській АЕС не завдала серйозної шкоди навколишньому середовищу, а навпаки, перетворила цей регіон унікальний природний заповідник", - констатує професор Джим Сміт з університету Портсмута у Великобританії.

У листопаді 2014 року дослідники обладнали 42 камери на українській стороні, щоб контролювати зростання популяції диких тварин. Річний проект, який буде завершено в грудні 2015 р., демонструє нові зображення зникаючих тварин, включаючи такі рідкісні види тварин, як зубри, ведмеді і рідкісні коні Пржевальського.

Фото: Фауна в зоні відчуження

До речі, представники української Вікіпедії відзначили кращі фотографії природоохоронних територій України в рамках проекту "Вікі любить Землю".