ua en ru

У Чорному морі з'явилися дивні плями: екологи пояснили, що це таке

У Чорному морі з'явилися дивні плями: екологи пояснили, що це таке Колаж РБК-Україна

Фахівці взяли воду на пробу

Мешканці Одеси помітили на поверхні Чорного моря дивні маслянисті плями, схожі на відпрацьоване масло і іржу. Про це повідомляє місцевий сайт 048.ua.

Маслянисті руді плями були помічені на Лузанівці, Фонтанці, Більшовику, а також в районі курортних містечок Кароліни-Бугаз та на узбережжі Санжейки.

Місцеві жителі та відпочиваючі припустили, що плями з'явились після викидання з корабля, який знаходиться на рейді або зайшов в порт.

"Це змивання з танкера. Швидше за все, якийсь продуктовоз замив танки і зробив скидання. Днопоглиблювальні роботи відпадають, так як це не може йти з дна, так як масло завжди на поверхні через свою щільність. Дуже схоже на пальмову олію", - припустив одесит Олексій Лагута.

Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря справила відбори води в Лузанівці і повідомила, що плями, які так налякали відпочиваючих – токсичні.

"Встановлено, що на поверхні води вздовж берегової лінії пляжу спостерігається пляма невстановленої речовини жовто - бурого кольору. Згідно з результатами досліджень, виявлено перевищення нормованих значень гранично допустимих концентрацій за вмістом у воді зважених речовин, сірководню, заліза загального", - повідомили екологи.

Крім того, фахівці провели дослідження самої води і виявили в ній знижену концентрацію кисню.

"За результатами експертної оцінки Українського наукового центру екології моря явище цвітіння води в прибережних частинах Одеської області викликане масовим розвитком водорості "Prorocentrum micans", - розповіли експерти.

У Чорному морі з'явилися дивні плями: екологи пояснили, що це таке
У Чорному морі з'явилися дивні плями: екологи пояснили, що це таке

Фото: Дивні плями в Чорному морі (048.ua)

Також екологи відзначили, що розвиток цих водоростей пов'язаний з життєвим циклом збудників і залежить від багатьох факторів: температури води, вмісту біогенних елементів і солоності води.

Вони пояснили, що, якщо вода збагачена біогенними елементами, водорості, інтенсивно розмножуючись, утворюють плями "цвітіння", які припливами, вітром або плином переміщуються до берегів. Загасання червоного припливу супроводжується масовим утворенням планзигот і цист, які осідають на дно.

"Мікроскопічні водорості живуть недовго, і гинуть. Відмирання, а простіше кажучи, гниття водоростей по суті своїй є процесом окислення і відбувається зі споживанням кисню. В результаті річковим мешканцям - риб, молюсків - кисню не вистачає, і вони починають гинути. Крім того, при цвітінні водорості виділяють у воду токсичні речовини", - пояснили екологи.

До речі, раніше ми писали про те, що Дніпро покрився водоростями, небезпечними для риби і людей.

А також повідомляли про те, що річка Південний Буг стала червоного кольору.

Відео: РБК-Україна