"Щоб діти не хворіли": депутати хочуть ввести в школах обов'язкове харчування
Гроші на харчування повинні знайти в місцевих бюджетах
Народні депутати всерйоз занепокоїлися харчуванням дітей у школах і вирішили ввести обов'язкові обіди для всіх категорій дітей. Про це пише "Судово-юридична газета".
Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Олег Барна зареєстрував у Верховній Раді законопроект №7314 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення обов'язковим харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти)".
Депутат Степан Барна написав у пояснювальній записці до законопроекту, що безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої освіти забезпечується 1,5 млн. дітей за пільговим категоріям. Це діти, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з особливими потребами та діти з малозабезпечених сімей. Крім того, безкоштовним харчуванням забезпечуються учні 1-4 класів.
А за даними МОН на вересень 2015 року налічувалося трохи більше 3,7 мільйонів дітей, які відвідували середньоосвітні заклади. Таким чином, менше половини дітей були забезпечені безкоштовним харчуванням.
Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, станом на 2015 рік, в Україні налічується загрозлива кількість дітей у віці 7-14 років і 15-17 років із захворюваннями органів травлення. І саме для усунення захворюваності, як пояснили народні обранці, вони і зареєстрували цей законопроект.
Депутати пропонують зобов'язати органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечити безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з неповних та багатодітних сімей, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"
А для учнів 1-11(12) класів установ загальної середньої освіти державної та комунальної форм власності на безкоштовне щоденне харчування повинні виділити кошти з місцевих бюджетів.
Також розглядається варіант, при якому батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірі, що не перевищує 70% від вартості харчування, сума визначається органами місцевого самоврядування.
Нагадаємо, у Миколаєві вихователька дитсадка побила ногами 4-річної дитини.