ua en ru

"Навіть не віриться": в мережі показали, як в Ужгороді "пустили під бетон" річку (унікальні фото)

"Навіть не віриться": в мережі показали, як в Ужгороді "пустили під бетон" річку (унікальні фото) Фото: Річка Малий Уж (facebook.com-uzhguidebook)

Раніше річка протікала в центрі міста

В мережі опублікували унікальні кадри 1936 року річки Малий Уж в Ужгороді. Саме в цьому році водойму засипали бетоном. Знімки з'явилися на сторінці Uzhhorod Transkarpatia Guide Facebook.

"Подаємо унікальні знімки 1936 року, коли було засипано річку Малий Уж. Рукав річки протікав через центр Ужгорода в районі вулиць Подградська і Фединця і впадав у Вуж сучасної площі Пушкіна", - написали на сторінці.

"Навіть не віриться": в мережі показали, як в Ужгороді "пустили під бетон" річку (унікальні фото)

Скріншот (facebook.com/uzhguidebook)

"Навіть не віриться": в мережі показали, як в Ужгороді "пустили під бетон" річку (унікальні фото)"Навіть не віриться": в мережі показали, як в Ужгороді "пустили під бетон" річку (унікальні фото)Фото: Річка Малий Уж (facebook.com/uzhguidebook)

"Навіть не віриться", - написала в коментарях Зоя Плеханова.

"Люди вміли робити на століття", - прокоментував Beck Istvan.

"Навіть не віриться": в мережі показали, як в Ужгороді "пустили під бетон" річку (унікальні фото)

Скріншот коментарів (facebook.com/uzhguidebook)

Нагадаємо, що річка Малий Уж була дуже важливою водною артерією як для Ужгорода так і його жителів.

З 1923 року почалися планові роботи з регулювання течії річки Уж у межах міста Ужгорода, і це дало можливість вивільнити на правобережжі значні площі заболочених земель під забудову для нових кварталів.

Від головної річки відходив рукав - Малий Уж, який протікав через центр Ужгорода в районі вулиць Подградская і Підгорна і впадав у Вже у сучасної площі Пушкіна. У 1936 році Малий Вже було засипано, - йдеться у Вікіпедії.

Але на жаль, у 1930 році під час регулювання русла річки Уж, сам малий Уж був засипаний, і на його місці були покладені сталеві труби для водовідведення стікали з довколишніх пагорбів струмків. Однак річка і зараз нагадує про своє існування – підтоплює і частково руйнує транспортний полотно міста.

Читайте також як в мережі опублікували жахливі кадри геноциду українців (унікальне відео).