ua en ru

Декомунізація Батьківщини-Матері: названа ціна питання

Декомунізація Батьківщини-Матері: названа ціна питання Фото: Батьківщина-Мати (РБК-Україна)

Експерти розповіли про основні проблеми декомунізації

Експерти порахували, у скільки обійдеться декомунізація Батьківщини-Матері в Києві. Демонтаж радянського герба з монумента може коштувати 500 тисяч гривень. Якщо йому знайдуть надійну і естетичну заміну - сума зросте до 8 мільйонів. Про це повідомляє ТСН.

Політики розділилися в думках щодо того, чи варто змінювати монумент. Одні наполягають на декомунізації, а інші називають безліч причин цього не робити - від технічних до суворого авторського права. Відзначається, що з тих же причин на своїх місцях залишаються десятки комуністичних символів по всій Україні.

Фахівець розповів, як можна прибрати радянський символ з Батьківщини-Матері.

"Під гербом нічого немає. Якщо вирізати герб, то там вийде величезна діра", - зауважив інженер.

Будівництвом монумента керували інженери з Інституту сталевих конструкцій імені Шимановського. За даними видання, тільки тут знають, як вирізати шестиметровий радянський герб.

Під час демонтажу герба виникне дві проблеми: порожнеча всередині статуї та двотонний шматок сталі, який важко спустити.

Відео: Скільки коштує декоммунизировать Батьківщину-Мати (YoyTube/ТСН)

Закрити дірку необхідно листом такого ж кольору і рельєфу, однак про це, навіть, не думають.

"Директор музею Іван Ковальчук назвав ще дві проблеми. Авторське право – родичі скульптора не погоджуються міняти твір. Крім того, Батьківщина-Мати охороняється державою. Та й громадськість не вважає демонтаж герба нагальною потребою", - зазначили у виданні.

"713 тисяч відвідувачів в минулому році прийшли до нас. Жодна людина не звернула на це увагу, не акцентувала", - сказав Ковальчук.

Варто відзначити, що проблеми на шляху до декомунізації виникли не тільки з монументом Батьківщини-Матері. На своїх місцях залишилися: пам'ятник більшовицькому комдивові Щорсу, який стоїть на перетині з вулицею Петлюри, Арка Дружби народів, знаменита зірка на Хрещатику і так далі.

"Місцеві жартують: комунізмом тут і не пахне. В будинку живе Вєрка Сердючка і зірку просто переставили з її голови, після Євробачення. Сам Андрій Данилко цю легенду підтримує. Каже: навіть, іноземці підходять фотографувати будинок", - розповіли у виданні.

"Якщо спробують зняти зірку з цього будинку, мені буде цікаво на це подивитися. Я кістьми ляжу, але вона там буде. Це вже шапка Вєрки Сердючки. Її фінальна частина", - заявив Андрій Данилко.

Нагадаємо, столичний монумент Батьківщина-Мати, який розташований на території Музею історії України в Другій світовій війні, встановили на початку 1980-х років. В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою в 9 тонн, в іншій - щит з гербом СРСР вагою в 13 тонн.

Раніше повідомлялося, що у Києві хочуть декомунізувати Батьківщину-Матір.