ru ua

Справа рук мафіозі: спливла несподівана деталь про пам'ятник Катерині ІІ в Одесі

Справа рук мафіозі: спливла несподівана деталь про пам'ятник Катерині ІІ в Одесі Колаж РБК-Україна

Раніше на цьому місці стояв пам'ятник морякам броненосця "Потьомкін"

Пам'ятник Катерині II зведений за гроші мафіозної російської групи в Одесі. Про це сказав відомий український історик, доктор історичних наук Тарас Чухліб в коментарі виданню "Гордон".

За його словами, пам'ятник Катерині II в Південній Пальмірі уособлює позицію імператриці, яка зводилася до геноциду народів, які проживали на території Російської імперії.

"Пам'ятник Катерині II порушує всі етнічні і національні права і Російської імперії, СРСР і незалежної України. Цей пам'ятник уособлює позицію Катерини II, сводившуюся до геноциду народів, що проживали в межах імперії. Це були поляки, турки, українці, євреї, гагаузи і ті ж самі росіяни", - зазначив він.

"Наприклад, євреїв Катерина II взагалі за людей не вважала. Вона направляла війська в річ Посполиту, щоб знищити її державність. Також вона виселяла з Криму греків. А адже вони одні з перших принесли на півострів цивілізацію. Катерина II нищила як націю і вірмен", – підкреслив історик.

Насправді, пам'ятник Катерині II зведений за гроші мафіозної російської групи в Одесі.

"Суд визнав, що цей пам'ятник зводили незаконно, але він як і раніше стоїть на місці. Цей пам'ятник не має ніякої історичної основи. Навіть у радянські часи Катерининська площа в Одесі називалася площею святої Катерини. Але до імператриці, яка була коханкою багатьох представників ряду династій Європи, це не має ніякого відношення", - зазначив Чухліб.

Раніше, за його словами, на цьому місці стояв пам'ятник морякам броненосця "Потьомкін".

"Близько 70% екіпажу складали вихідці з України, зокрема з Одеси. Сучасна Україна вшановує пам'ять цих матросів. Хотілося б, щоб на цьому місці стояв пам'ятник саме їм", – резюмував історик.

Нагадаємо, що історики хочуть домогтися виконання рішення одеського суду про неправомірності відновлення пам'ятника російській імператриці Катерині II в Одесі.