ua en ru

День медпрацівника в Україні: цікаві факти про важливу професію

День медпрацівника в Україні: цікаві факти про важливу професію Фото: День медика - 18 червня (Віталій Носач)

Незвичайні і цікаві факти про лікарів і медицину в День медичного працівника 2017 зібрав Styler

День медпрацівника в Україні відзначається щорічно в третю неділю червня, і в 2017 році лікарі приймають поздоровлення 18 червня. Історія свята та цікаві факти про професіоналів своєї справи, які щодня рятують життя і несуть відповідальність за здоров'я своїх пацієнтів - у нас на Styler.

День медика: історія професії і свята

Лікар - одна з найдавніших у світі спеціальностей. Спочатку ця професія була тісно пов'язана з містикою і знахарством, про що говорить навіть походження її назви. З давньослов'янського значення слова "лікар" - заговорюють, чарівник. Болгарською "лікар" означає "чаклун", а "врачити" - ворожити, лікувати.

Ще первісні люди володіли примітивними навичками лікування, для цього вони використовували різні трави і рослини, здійснювали ритуальні обряди. Медицина розвивалася в Стародавньому Єгипті, Китаї, Індії, Греції. Найвідомішим давньогрецьким лікарем вважається Гіппократ, його називають "батьком медицини". Саме він є автором клятви, що містить головні принципи і зобов'язання, якими повинен керуватися лікар під час роботи.

профессия врача - одна из древнейшихФото: Професія лікаря - одна з найдавніших (pixabay.com/sasint)

День медика почали відзначати на офіційному рівні в минулому столітті. В СРСР була встановлена ​​дата святкування професійного дня лікарів кожної третьої неділі червня. Традиція збереглася і після розпаду Радянського Союзу. Так, День медичного працівника 2017 Україна відзначає в передостанню неділю червня - 18 числа.

Цікаві факти про лікарів

Складна і відповідальна робота людей в білих халатах багата на несподівані факти та історії.

Серед лікарів безліч творчих особистостей і талантів

Відомі письменники Антон Чехов і Михайло Булгаков, автор романів про Шерлока Холмса, Артур Конан Дойл, за професією були лікарями. Один з найбільших словрей російської мови склав лікар Володимир Даль. Крім астрономії, Коперник і Галлілей захоплювалися медициною.

Заради медичних відкриттів лікарі пробували на собі нові методи лікування

Лауреат Нобелівської премії, доктор Форсман, без використання наркозу вставив собі катетер через ліктьову вену в праве передсердя.

Щоб довести ефективність переливання крові для омолодження організму Олександр Богданов зробив собі 11 переливань і помер під час 12-го, імовірно, через несумісність резус-факторів, які в ті часи ще не були відкриті.

Жак Понто під час розробки сироватки проти зміїних укусів дозволив гадюці вкусити себе три рази. При цьому швейцарський доктор вижив і все-таки винайшов ліки.

В історії медицини безліч цікавих фактів про лікарівФото: В історії медицини безліч цікавих фактів про лікарів (pixabay.com/DarkoStojanovic)

Радіотерапія виникла завдяки П'єру Кюрі, який піддавав свою руку радіаційному опроміненню протягом 10 годин поспіль. Помер вчений зовсім не через радіоактивне зараження, а після того, як потрапив під коня.

29 річний лондонський лікар Вільям Старк помер під час випробування чергової дієти, дозволеним продуктом в якій був тільки сир честер.

Основоположником акушерської гігієни вважається Ігнатій Земмельвайс. Одного разу він висловив припущення, що миття рук акушерів, які приймають пологи, знизить смерть породіль від гарячки, і воно виявилося вірним. Кількість смертей під час пологів значно скоротилося. Ось тільки досягнення лікаря були визнані вже посмертно.