ua en ru

День пам'яті жертв політичних репресій: історія та традиції

День пам'яті жертв політичних репресій: історія та традиції Фото: пам'ятник (vasilkivrda.gov.ua)

Вперше цей день відзначили у 2007-му році

Сьогодні, 20 травня, в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. Його щорічно відзначають на третю неділю травня, передає "Укрінформ".

За оцінками експертів, точна кількість жертв тоталітарного режиму досі неможливо визначити. Всього за період з початку 20-х і до кінця 80-х років минулого століття в Україні було заарештовано майже півтора мільйона чоловік.

Звернемо увагу, що День пам'яті був встановлений згідно з указом президента від 21 травня 2007 року, а його метою є вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги громадськості до тих трагічних подій.

У цей день прийнято проводити різні заходи, присвячені вшанування жертв політичних репресій. Так, в цьому році воно пройде на території заповідника "Биківнянські могили" за участю президента Петра Порошенка.

До речі, в Києві вирішили оголошувати дні жалоби під час похорону киян, загиблих в результаті війни на Донбасі. Як інформують у прес-службі Київради, на знак скорботи за загиблими у день жалоби у столиці будуть опускати державний прапор з траурною стрічкою на будівлях місцевого самоврядування, комунальних підприємствах, установах та організаціях. Це рішення підтримали 87 депутатів.

Прийнятий проект рішення містить м'які рекомендації щодо проведення розважальних заходів у дні жалоби, враховуючи, що столиця приймає багато міжнародних спортивних і культурних заходів, які неможливо скасувати.

Як і чому проводилась депортація кримських татар з Криму (video.rbc.ua)