ru ua

День народження Леонтовича: у Вінниці масово виконали український "Щедрик" (відео)

День народження Леонтовича: у Вінниці масово виконали український "Щедрик" (відео) Фото: Свято (pixabay.com/monicore)

Хорові колективи влаштували на площі флешмоб

13 грудня 2017 року виповнюється 140 років з дня народження геніального українського композитора Миколи Леонтовича. На честь річниці у Вінниці на площі Тараса Шевченка масово виконали різдвяний "Щедрик". Про це повідомляє місцеве видання vn.20minut.ua.

Зазначається, що пісню в унісон співали хорові колективи з семи регіонів України: Київської, Вінницької, Житомирської, Харківської, Одеської, Чернігівської та Рівненської областей. Всього у флешмобі взяли участь близько тисячі людей.

Відео: "Щедрик" у Вінниці (facebook.com/20minut.ua)

У виданні повідомили, що учасники флешмобу раніше не репетирували виконання. "Щедрик" заспівали під керівництвом диригента, викладача вінницького училища культури і мистецтв імені Леонтовича Ольги Бабошиної.

До речі, відома британська співачка заспівала колядку в прямому ефірі BBC.

Відома британська співачка грузинського походження Кеті Мелуа в прямому ефірі на каналі BBC виконала українську колядку "Щедрик" українською мовою. Про це повідомляє портал "20 хвилин".

Британська співачка Кеті Мелуа записала новий альбом, у який включила українські колядки "Щедрик" та "Прилетіла ластівка". Одну з пісень співачка виконала українською мовою спільно з грузинським хором в прямому ефірі каналу BBC. Новий різдвяний альбом під назвою "In winter" ("Взимку"), британська співачка записала спільно з жіночим хором "The Gori Women Choir". В альбом входить кілька пісень українською мовою.

"Це правильно співати твір мовою оригіналу, до того ж українська мова належить до східнослов'янських мов і близькиїх до російської, яка широко поширена в Грузії", - пояснила Кеті і додала, що домагалася правильної вимови разом зі своєю командою.

"Я дійшла висновку, що нам варто заспівати українською, а не англійською. Ми почали пошуки помічників, які допомогли б нам освоїти ідеальну вимову і несподівано з'ясували, що дружина керівника хору –українка. Вона погодилася нам допомогти і прийшла в студію, щоб проконсультувати виконавців на предмет вимови", - розповіла Кеті Мелуа про запис нового альбому.