Вперше це свято відзначили у 1886 році
День бабака щорічно відзначають 2 лютого. На офіційному рівні цей день вважається святом тільки в США і Канаді, в інших країнах його відзначають неофіційно. У цьому році День бабака випадає на суботу.
Вперше свято Дня бабака відзначили в невеликому містечку Панксатоні в 1886 році. Жителі міста урочисто витягли з нори бабака на ім'я Філ і нарекли його провидцем, а місто стали називати Світовим центром погоди. Імовірно, ритуал пробудження бабака прийшов в США з Європи в XVIII столітті разом з переселенцями з Німеччини.
Особливу популярність у багатьох країнах День бабака придбав після виходу однойменної кинокартини в 1993 році. Головні герої фільму прокидалися щодня і виявляли, що дата не змінилася. І це тривало до тих пір, поки вони не провели цей день правильно.
У словосполучення "день бабака" з'явилося нове значення – події, які повторюються по колу, одноманітні дні або замкнуте коло.
В Україні День бабака стали відзначати не так давно і навіть обзавелися своїми бабаками. Один з них, Тимко, живе на біологічній станції Харківського національного університету.
А другий бабак – це Маруся, яка живе в міському дитячому еколого-натуралістичному центрі у Львові. Марусю витягують для передбачень на Стрітення Господне, 15 лютого.
Вважається, що 2-го лютого закінчується зимова сплячка тварин, і вони починають поступово прокидатися.
В цей день рекомендують позбуватися поганих думок, проводити генеральні прибирання і викидати старі непотрібні речі. Також цей день підходить для знайомств.
Також у цей день не прийнято щось виносити з дому і давати в борг.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що астролог попередив про небезпеку, що насувається в перші дні лютого.
А також розповідали про те, що експерти назвали дати магнітних бур у лютому.