ua en ru

День святого Миколая: що потрібно знати про зимове свято

День святого Миколая: що потрібно знати про зимове свято Фото: День Миколая (pixabay.com/Couleur)

День святого Миколая - свято чарівництва і доброти. Миколай вважається покровителем дітей, тому дорослим варто підготуватися до цього дня заздалегідь

Низку довгоочікуваних зимових новорічних і різдвяних свят відкриває День святого Миколая. У 2017 році він, як і завжди, буде святкуватися 19 грудня. Цей день - чудовий привід згадати про всіх, хто потребує допомоги, зробити добрий вчинок або просто помолитися за мир і щастя оточуючих людей.

Особливу любов свята Миколая відчувають діти: адже саме в ніч на 19 грудня у православних і 6 грудня - у католиків, до них в гості приходить добрий святий, він залишає під подушкою або в чобітку бажані подарунки. Звідки ж бере початок ця прекрасна традиція?

19 грудня святий Миколай залишає подарунки дітям Фото: 19 грудня святий Миколай залишає подарунки дітям (pixabay.com/JuliaBoldt)

Походження свята і традиції

Святий Миколай Чудотворець був здавна одним з найбільш шанованих християнських покровителів. За допомогою у важку хвилину до нього зверталися селяни і моряки, мандрівники і воїни, молоді дівчата і заміжні жінки. Він щедро дарував сили, віру, здоров'я і сімейне благополуччя. Традиції вшановувати святого, причому двічі на рік (взимку і навесні), сягають корінням у далеке минуле.

Особистість святого Миколая цілком реальна. Він жив в 270-345 рр. н.е. і прославився вчиненням добрих справ. Отримавши багатий спадок, юнак не став тринькати його даремно. Він допомагав тим, хто дуже потребував цього.

Почав свою "кар'єру чудотворця" Микола, дізнавшись про долю дівчини, яка не могла вийти заміж за коханого через відсутність приданого. Темної ночі він підкинув у її будинок згорток з грошима, а на ранок все містечко дізналося про доброго ангела, що з'єднав серця закоханих.

День святого Миколая - перше з чарівних зимових святФото: День святого Миколая - перше з чарівних зимових свят (pixabay.com/ExposureToday)

Довгий час Миколай допомагав нужденним, приносячи їм гроші або необхідні речі і ховаючись при цьому під покровом ночі і темного плаща. Роблячи щасливими інших, він і сам відчував справжнє щастя. Але городяни вистежили свого "ангела". Яке ж було їх здивування, коли вони впізнали в ньому сором'язливого і непримітного місцевого жителя. За добре серце і благі вчинки пізніше він був обраний єпископом, а після смерті зарахований до лику святих.

Свято святого Миколая: прикмети та обряди

З цим днем ​​пов'язані також і деякі народні прикмети. Наприклад, вважається, що саме 19 грудня слід очікувати перших серйозних заморозків. Також люди вірили, що яка погода буде на день зимового Миколи, приблизно таку варто очікувати на день весняного Миколи.

19 грудня здавна проводили обряди на залучення удачі, здійснення бажань, здоров'я і благополуччя в родині. Цими звичаями і народними порадами можна скористатися і в День святого Миколая 2017.

Відео: Обряди на Миколая (YouTube / Все буде добре)

Свято Миколая - це символ віри в чудеса, підтвердження того, що мрії збуваються, а добрі люди відчувають себе більш щасливими. І, хоча цей день традиційно пов'язують з дітьми, радувати можна не тільки малюків. Інтернати, будинки для людей похилого віку, літня самотня сусідка - навколо нас безліч людей, які потребують їжі, одягу, а іноді і просто доброго слова, уваги. Подаруйте їм це!

Подарунки на МиколаяФото: Подарунки на Миколая (pixabay.com//Photorama)

Що подарувати дітям на День святого Миколая

Тим, у кого є власні діти, обов'язково потрібно в ніч з 18 на 19 грудня стати чудотворцем. Навіть якщо у вашій родині ще не заведено святкувати День святого Миколая, дітям нова традиція, безсумнівно, сподобається.

Заздалегідь познайомте малечу з легендою про доброго святого, акцентуєте увагу на безкорисливість його діяльності. Так діти зрозуміють, що творити добро і дарувати подарунки не менш приємно, ніж їх отримувати. Повірте, спостерігати за малюком, який тільки що прокинувся та знайшов під подушкою сюрприз, - справжнє задоволення. У такі хвилини розумієш, що саме заради цих щасливих очей і варто жити. Деякі батьки привносять в очікування Миколи і виховний момент. Адже неслухняним бешкетникам Миколай замість солодощів може покласти під подушку прутик.

У День Миколая діти радіють подарункамФото: У День Миколая діти радіють подарункам (pixabay.com/TerriC)

Розміроквуючи, що подарувати дитині, не забувайте про добрий початок цього свята. Не варто купувати військові іграшки, зброю, агресивні ігри.

Можливі варіанти подарунків:

- солодощі;

- настільні ігри;

- конструктор;

- книги;

- квитки на новорічну виставу.

Це день домашнього тепла і ласки. Нехай дитина запам'ятовує атмосферу дому та сім'ї, яку потім передасть у спадок.

Якщо ви вирішили подарувати одяг, не забудьте в кожну кишеньку або всередину покласти цукерки - така знахідка стане маленьким дивом для малюка. Будь-які набори для творчості теж будуть доречними в цей день.

Головне - не вартість, а любов. І діти дуже тонко це відчувають.