ua en ru

День ВДВ: в Україні вітають десантників

День ВДВ: в Україні вітають десантників Фото: 2 серпня - День ВДВ України (facebook.com/www.vdv.mil.gov.ua)

2 серпня елітні підрозділи української армії відзначають День високомобільних десантних військ

День ВДВ (День високомобільних десантних військ) 2 серпня в Україні відзначається на державному рівні починаючи з 1999 року, коли Наказом Президента це свято було затверджено офіційно.

День ВДВ: історія свята

До 2012 року професійне свято військових мало назву "День аеромобільних військ". Після прийняття рішення про об'єднання повітряно-десантних і аеромобільних військових частин були створені Високомобільні десантні війська України, і свято отримало назву на їх честь.

Емблема десантних військ ЗСУФото: Емблема десантних військ ЗСУ (mil.gov.ua)

День ВДВ відзначали ще в СРСР, і тоді він розшифровувався як "День повітряно-десантних військ". Дата свята пов'язана зі знаковою подією, адже саме 2 серпня 1930 року вперше відбулася висадка десанту під Воронежем.

Після того, як Україна стала незалежною державою, традиція святкування Дня ВДВ щорічно в серпні збереглася, але тепер він має іншу назву - "День високомобільних десантних військ".

Формування даного роду військ в Україні почалося в 1992 році зі створення 95-го навчального центру з підготовки фахівців аеромобільних військових бригад. Таким чином, в серпні 2017 року святкується ювілейний 25-й День ВДВ України.

Хто вони - українські ВДВ-шники

2 серпня 2017 року День ВДВ відзначає справжня еліта Збройних сил України. Цих бійців назвали "киборгами", адже саме ВДВ-шники захищали Донецький і Луганський аеропорти у 2014 році, брали участь в боях на сході України за Дебальцеве, Мар'їнку, штурмували Савур-Могилу.

На рахунку наших ВДВ-шників міжнародні військові місії в найгарячіших точках світу (Югославія, Косово, Ірак, Ліберія). Їх завданням є боротьба з незаконними збройними формуваннями, підтримання безпеки і миру в країні, захист громадян України.

Видео: Вітання з Днем ВДВ України (youtube.com/Військове телебачення України)

Високомобільні десантні війська України складаються з декількох підрозділів з базами в різних регіонах країни:

  • 25 бригада дислокується в Дніпрі;
  • 45 окрема десантно-штурмова бригада в Болграді;
  • 46 окрема десантно-штурмова бригада в Полтаві;
  • 79 окрема аеромобільна бригада в Миколаєві;
  • 80 окрема аеромобільна бригада у Львові;
  • 81 десантно-штурмова бригада до Костянтинівці;
  • 95 окрема аеромобільна бригада в Житомирі.

Командування і 199-й навчальний центр Високомобільних десантних військ України базується в Житомирі, який називають "українською столицею ВДВ".

У кожного підрозділу є своя емблема. Девіз українських ВДВ-шників: "Ніхто, крім нас!". Це гасло вперше вимовив командувач ВДВ СРСР і "Десантник №1" Василь Маргелов.

Навчання десантниківФото: Навчання десантників (facebook.com/www.vdv.mil.gov.ua)

Десантника завжди можна було впiзнати по блакитному берету і тільнику. В Україні з 2005 року запропонували внести деякі зміни у військову форму ВДВ-шника. З тих пір, крім біло-синьою тільняшки, десантники також можуть носити жовто-блакитну під колір українського прапора. Ця форма отримала назву "Тільнік патріота".