ua en ru

Десять років як кошмар: вчителі тікають з кращої школи Луганська

Десять років як кошмар: вчителі тікають з кращої школи Луганська Колаж (РБК-Україна)

До війни школа №36 вважалася кращою в місті

В луганській школі №36 майже не залишилося вчителів, а директор пішов в інший навчальний заклад. До війни школа вважалася кращою. Туди брали в основному дітей заможних батьків, а також могли не прийняти, якщо дитина не пройшла спеціальний вступний іспит. Про це розповіла Ольга Черненко на сайті каналу 24.

Для простих батьків, які не були такими іменитими, була негласна такса – 200 доларів, які давали "пропуск" в цю школу. Для таких людей ті десять років, які їхні діти навчалися в школі, були тотальним кошмаром, оскільки були нескінченні побори, пресинг на виліт за знаннями і пресинг від однокласників через одяг.

Школа справді вважалася кращою, але у сфері гуманітарній. Англійська мова викладалася з першого класу, німецька та французька на вибір – з п'ятого, а після вчили ще й китайська. Правда, вважалося, що з вільним володінням іноземних мов математика нікому не потрібна, тому її школярі знали погано. А ще багатьом дітям доводилося брати додаткових репетиторів по мовам.

"Після десяти років у школі, після купи грошей на репетиторів, моя дочка говорить на двох мовах. Вона вже з шостого класу підробляла. Але що далі? Зараз навчається тут на перекладача, куди піде працювати, ні вона, ні я не знаємо. Кращий варіант – залишитися на кафедрі або виїжджати. Дочка не приховує, що за три роки у вузі вона тільки деградує", - зазначила мама одного з учнів школи №36.

Нагадаємо, в Сумах у дітей виявили небезпечне захворювання.

До речі, раніше ми повідомляли про те, що у Миколаївській області батьки не пускають до школи дітей - відома причина.

Раніше ми писали, що фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine змагаються за звання кращого освітянина країни.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: «Україна без сміття»: ONUKA вперше побувала на сортувальній станції