ua en ru

У Дніпрі заборонять приносити на цвинтар квіти та встановлювати огорожі

У Дніпрі заборонять приносити на цвинтар квіти та встановлювати огорожі Фото: Цвинтар (pixabay.com/congerdesign)

В місті з'явилася проблема з місцями для поховань

У Дніпрі з початку 2018 року на території кладовищ буде заборонено встановлення столів і огорож. Про це повідомив на прес-конференції заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Більш того, тепер буде заборонений і продаж штучних квітів і вінків.

Таке рішення було прийнято в міськраді через стрімке скорочення кількості вільних місць для поховань.

Попри це у мерії відзначили, що вже встановлені огорожі можна буде залишити.

"Ми не хочемо збільшувати території кладовищ. Крім того, встановлення огорож заважає проходити до деяких могил, косити траву і обрізати дерева. Вже встановлені огорожі, і столи не будуть демонтовані. Відтепер облаштовувати на кладовищах можна тільки лавки", – зазначив Лисенко.

Також під час прес-конференції зазначили, що заборона на пластикові квіти пов’язана з дорожнечею і проблемою вивезення таких відходів.

Міська рада підготувала регуляторний акт про заборону на реалізацію ритуальних синтетичних виробів. Зазначено, що тільки з Сурсько-Литовського кладовища за минулий рік вивезли 45 тонн вінків. Регуляторний акт в мерії планують прийняти до 1 квітня 2018 року.

До речі, у рідних Хворостовського виникли проблеми з виконанням останньої волі співака.

Так, співак просив рідних розділити його прах на дві частини, одну з яких слід поховати в Москві на Новодівичому кладовищі, а другу - в його рідному Красноярську.

Однак перш ніж приступати до організації похорону, вдові Хворостовського потрібно дочекатися, поки завершить свою роботу поліція Великобританії, яка зобов'язана впевнитися в тому, що смерть оперного співака не носить кримінального характеру. Після цього необхідно зібрати велику кількість документів і підготувати тіло артиста до транспортування в Росію, придбати для цього спеціальний цинкову труну. Все це обійдеться не менше ніж в 300 тис. руб.

Крім того, з похованням також можуть виникнути проблеми, оскільки на "елітному" Новодівичому кладовищі ховають тільки з дозволу уряду Москви. Як пише видання, якщо дозвіл буде видано, поховання обійдеться до півмільйона доларів.