У Дніпропетровській області пошкодили найбільший в Україні скіфський курган

У Дніпропетровській області пошкодили найбільший в Україні скіфський курган
Фото: Курган (wikimapia.org)

Він є археологічною пам'яткою

У Нікопольському районі Дніпропетровської області пошкодили скіфський царський курган "Нечаєва могила". Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на відділ поліції.

У верхній частині кургану було виявлено отвір глибиною до 20 метрів. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Зараз з'ясовуються всі обставини інциденту.

За словами заступника директора Нікопольського краєзнавчого музею Мирослава Жуковського, курган "Нечаєва могила" – останній скіфський царський курган такої висоти (20 м) в Україні. Він має статус пам'ятки національного значення.

Вчені вважають цей курган найбільшим скіфським курганом в Євразії, при цьому він досі не був досліджений.

Мирослав Жуковський зазначив, що вже було кілька спроб незаконних розкопок кургану, але зараз пошкодження масштабніше.

"Глибокі ходи, наявність інструментів, робота, ймовірно, бригади копачів, – говорить про те, що хтось зробив замовлення на пограбування цього кургану. Хтось вирішив замахнутися на національне багатство України, тому потрібні зусилля правоохоронних органів для встановлення причетних до незаконних розкопок, і зокрема, тих, хто, можливо, їх консультував", – сказав заступник директора музею.

Жуковський додав, що курган не мав і досі не має охоронної зони.

Нагадаємо, що на Волині руйнується унікальна пам'ятка часів Київської Русі.

Куди поїхати в Україні на травневі свята

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся