"ДНР хоче, щоб у нас був мир": український поет розповів про настрої в прифронтовій зоні
За його словами, людям на Донбасі "прищеплюють подвійну свідомість"
У прифронтових містах на Донбасі люди "закриті". Про це розповів відомий український поет Дмитро Лазуткін в інтерв'ю журналу "Країна".
"Перед першою зустріччю з людьми в бібліотеці Торецька місто обстріляли. "Ви думаєте, це ДНР? – кажуть вони. – Та ДНР хоче, щоб у нас був мир". На територіях біля зони окупації люди закриті. У Торецьку багато місцевих готові знову жити в Дзержинську, як місто називалося колись. У мерії дарують книжечку про місто. Написано "Дзержинськ", у дужках – "із такого-то року Торецьк". Дають зрозуміти, що це – тимчасове явище. Це прищеплює людям подвійну свідомість", - розповів він.
Також Лазуткін зазначив, що на прикордонній території досі транслюються сепаратистські канали.
"Заїхали в будинок для літніх людей. Сів відпочити, ввімкнув телевізор і був шокований. Побачив телеканал "Оплот", макіївський "Юніон", "Новороссию-ТВ". З іншого боку, нас приходили слухати повні зали і клуби – в невеликих містах.", - додав Дмитро.
Поет підкреслив, що "війна людей змучила, вони хочуть відволіктися".
"Тому важливе питання, який репертуар обирати. Ніколи військовим на передовій не читаю "Реквієм". Краще хай його тут люди послухають – і в них сльози на очі навернуться. Хай ще раз згадають, завдяки кому тут мир. А на передовій потрібно щось мотивуюче, бадьоре", - розповів Лазуткін.
"Так з'явився текст "Танкісти". Якось їхали з Євгеном Межевікіним – українським танкістом-легендою. Він казав, що про танкістів нічого не написано. Я присвятив Євгенові бадьорий текст. "Небо в серпні гаряче нестерпно, важчають ночі, глибшають звуки. Хтось їздить на мерсі з відкинутим верхом, хтось їздить на танку з відкинутим люком". Євген не закривав люк. Хотів, щоб повітря було свіже. І щоб був шанс не згоріти всередині", - резюмував поет.
Раніше знаменитий український письменник Сергій Жадан заявив, що любов до рідної країни не визначається мовою, якою людина звикла спілкуватися.