ru ua

Доктор Комаровський зробив жахливий прогноз, якщо медичну реформу не приймуть

Доктор Комаровський зробив жахливий прогноз, якщо медичну реформу не приймуть Фото: Доктор Євген Комаровський (РБК-Україна)

Популярний лікар вважає, що парламент ігнорує гострі проблеми української охорони здоров'я

Відомий лікар Євген Комаровський попередив українців про страшні наслідки, до яких призведе відмова від реформи охорони здоров'я, яку найближчим часом мають розглянути депутати Верховної Ради. Про це він написав у своєму блозі у Facebook.

"Є готовий пакет законопроектів, що стосується реформи охорони здоров'я. Якщо Рада негайно не приступить до розгляду, то, з урахуванням особливостей нашого бюджетного процесу і високій ймовірності майбутніх виборів, реформа охорони здоров'я не почнеться в кращому разі в найближчі два роки, а швидше за все — в найближчі п'ять років. Люди, які поховають реформу, поховають мільйони українців. Якщо ви сподіваєтеся, що вас і ваших близьких це не торкнеться, — мені вас шкода", - жорстко написав Комаровський.

За його словами, реформу охорони здоров'я саботують медики, в гонитві за рейтингами ігнорують політичні сили і відчайдушно витісняють з інформаційного поля.

"Якщо у вас немає грошей, то у вас немає шансів отримати медичну допомогу. Але справжній жах ситуації полягає в тому, що наявність грошей, у свою чергу, не гарантує нічого! Ні чесного, дійсно необхідного обстеження, ні правильного діагнозу, ні сучасного лікування без садизму, фуфломіцинів і лікарського фальсифікату", - говорить доктор про ситуацію в українській медицині.

У цих умовах, вважає Комаровський, не можна відкладати реформу через страх, що стане гірше.

"Але це ж божевілля! Куди ще гірше? Найдивніше в цих умовах — бачити, чим займаються наші депутати і які президентські ініціативи є невідкладними. Хлопці, схаменіться, електорат скоро вимре — нікому буде рейтинг формувати!" – зазначив доктор.

Комаровський каже, що кілька разів перечитав пропоновані законопроекти для реформування системи медицини в Україні, і вважає їх реальними кроками до того, щоб змінити "медичний бєспрєдєл".

"Інформую всіх нелюбитель Супрун: вона особисто не має ніякого відношення до підготовлених законопроектів. Ну, так співпало, що саме зараз є готові закони і є люди, готові ці закони відстоювати. Закони розроблялися декілька років за участю десятків міжнародних експертів — лікарів, економістів, юристів. Найприкріше полягає в тому, що особливої альтернативи немає і не передбачається — якщо депутати не будуть розглядати ЦЕ зараз, значить, ЦЕ будуть розглядати інші депутати за 2 роки або за 5. Так, поховаємо ще два мільйони осіб або п'ять мільйонів, такі справи", - пише він уїдливо.

Доктор робить акцент на тому, що пропонована реформа вже успішно апробована в Польщі, Хорватії, Угорщині, Литві, Італії, Канаді, Іспанії, Норвегії. У той же час, Комаровський називає аморальним і нелогічним те, що долю сорока мільйонів українців визначає "купка мільйонерів, які лікуються за межами України".

"Я отримав сотні листів з приблизно однаковим розповіддю про те, як молода дівчина, повна райдужних надій, йде до гінеколога зі звісткою про вагітність — і отримує пораду зробити аборт. Схоже, вони ще не вирішили, хто відправить дівчинку в операційну. Але вони чудово знають: аборт набагато простіше, ніж організація пологів і догляду за дитиною. При цій владі іншої вагітності не буде", - пише лікар.

На закінчення, він ще раз зазначив, що якщо до 16 травня 2017 року не буде проголосований закон про "Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг...", реформа медицини буде відкладена на 4-5 років.

До речі, Комаровський розповів, навіщо робити дитині щеплення після лікування антибіотиками.