ua en ru

"Донесення ФСБ начальству в Москві": названа реальна кількість голосуючих на "референдумі" в Криму

"Донесення ФСБ начальству в Москві": названа реальна кількість голосуючих на "референдумі" в Криму Фото: Мустафа Джемілєв (РБК-Україна)

З'явилися докази того, що не всі кримчани голосували за приєднання до Росії

"Статистика" про кількість голосуючих на "референдумі" в Криму в 2014 році, яку оприлюднили окупанти, - абсолютна брехня. Про це лідер кримськотатарського народу, нардеп від БПП Мустафа Джемілєв розповів в інтерв'ю Realist'y.

"Статистика", що на "референдум" було 83% кримчан, з яких 96% або 98% висловилися за приєднання до РФ - абсолютна брехня", - зазначив Джемілєв.

"Ніколи такої активної участі в голосуванні не було і бути не може, там люди працюють в різних регіонах, а голосувати потрібно за місцем проживання. З 180 тис. кримських татар на "дільниці" прийшло лише 900, і те, більшість з них наївно думали, що треба сказати про своє бажання бути в складі України. І ми маємо секретне донесення ФСБ Криму своєму начальству в Москві. Реальна участь було 34,2%, і не всі голосували за приєднання до РФ", - розповів політик.

Він також повідомив, як живуть люди на окупованому півострові.

"Тисячі підприємств закрилися, туризм на нулі. Туди примусово відправляють людей, але навіть це не допомагає. Був скандал, коли депутат прозвітував про відпочинок в Криму, а насправді провів час в Монте-Карло.

Так, перший час люди почали отримувати великі зарплати. Але потім оклади різко скоротили, не посоромившись пояснити так: "Це були "стимулюючі", щоб ви підтримали Росію", -розповів Джемілєв.

До речі, в окупованому Криму сьогодні пройде понад 70 судів над кримськими татарами.