Журналісти “Громадське.ТБ" опублікували документальний фільм про російському місті Донецьк, де відбувся суд над українською льотчицею Надією Савченко.
Фільм під назвою "Донецьк, Goodbye" виклали на YouTube.
"Взагалі, тут переважна більшість тільки й жила за контрабанду. Тепер таксисти, власники готелів і кафе з інтернетом в центрі перебиваються від суду до суду. І ось вже і останнє засідання. Зачитування "вироку" розтягнулося на два дні. Це останні два дні активного життя, після яких російський Донецьк знову скнитиме, аж поки не закінчиться війна в Донецьку українською. Як тільки Донбас почне відроджуватися, ростовчани знову можна буде поступово повертатися до контрабанди", - сказано в описі до відео.
"Скільки на неї (Савченко – ред.) грошей вколошкали, отвозивши її, кормивши... Скільки на неї витрачено бензину, скільки охорони, скільки всього... І нам незручно, тому що перекривають дороги. Все літо у вишиванках тут скакали. Не мала баба клопоту – купила порося. Ось так нам і ця Надя", - розповіла пара росіян, чия вулиця в місті проходить через територію України.
Також у фільмі з'являються такі відомі персонажі, як кремлівський пропагандист Грем Філліпс і репортер і блогер Сергій Рульов, відомі тим, що активно підтримував Антимайдан в Україні.
"А що "Топаз, дай команду!". Понад 1,5 млн переглядів... Ви просто заздрите мені все", - відповів Рульов на жарти про його відомій фразі.
Також на відео з'являються люди з відомими кремлівськими гаслами "Фашизм не пройде".
До речі, у Савченка, яку незаконно утримують в Росії, вже помітні симптоми зневоднення.