ua en ru

Дронов злочинець чи в'язень сумління: юрист дав відповідь

Дронов злочинець чи в'язень сумління: юрист дав відповідь Фото: колаж РБК-Україна

Вирок Дронову у справі про ДТП у Харкові пояснив відомий адвокат

Хвиля на підтримку Геннадія Дронова, фігуранта резонансної справи про смертельну ДТП у Харкові на вулиці Сумська, спонукала відомого юриста Дмитра Марцоня прокоментувати ситуацію з вироком. Суд дав Олені Зайцевій та Дронову по 10 років тюремного ув'язнення обом, після чого деякі українці назвали таке рішення несправедливим.

Висловлювалися пропозиції покарати Зайцеву жорсткіше, а Геннадія - не так суворо. Незабаром на сайті президента з'явилася петиція із проханням про помилування чоловіка. Адвокат, власник компанії Marzoni на своїй сторінці в Facebook докладно розповів, чим небезпечні подібні ініціативи суспільства та просив не закривати очі на те, що вина Дронова у резонансній трагедії таки є.

"Якщо б Дронов від самого початку визнав те, що реально зробив, - то я практично впевнений що потерпілі самі просили б суд розглянути йому покарання менше ніж максимальне. І в такому разі, ймовірно, 5-6-7 років для Геннадія не були б для них проявом несправедливості.

Після того, як Дронов не визнав провину на базі експертизи свого ж захисника - їх дії для мене особисто втратили характер об'єктивних у боротьбі за правду. А в світлі останніх подій з петиціями - переросли в статус фарсу", - йдеться в публікації.

Юрист зазначив, що після оголошення вироку сторона Дронова та деякі громадяни почали активно розганяти меседжі "Дронов взагалі не винен", "Мажорка потягнула за собою невинного", "Судилище над невинним" тощо

Дронов злочинець чи в'язень сумління: юрист дав відповідь

Фото: Геннадій Дронов

"Апогеєм всього цього театру абсурду стала петиція про помилування, яка також ретранслировалась захистом Дронова", - нагадав адвокат і додав, що сам особисто вважає такі дії "трешом, фарсом і черговою образою почуттів потерпілих".

І потерпілі, і Марцонь вже вказували на те, що ступінь вини Дронова менша, однак прокуратура ухилилася від встановлення ступеня вини кожного з учасників ДТП.

Юрист для самого себе абсолютно точно визначив, що Геннадій Дронов також винен у скоєнні даного злочину, тому що він не зупинився у належному місці - до світлофора за напрямком його руху (у разі відсутності стоп-лінії) і почав рух на заборонний сигнал світлофора з максимальним прискоренням для машини з об'ємом двигуна 5 літрів.

Марцонь розповів, що під час судового процесу Дронов зі своїми адвокатами почали реалізувати стратегію захисту "в'язень сумління", тобто абсолютно відкидати свою провину, затягувати досудове, а потім і судове слідство своєї "боротьбою" за статус невинного і просити в підсумку повністю виправдати.

Дронов злочинець чи в'язень сумління: юрист дав відповідь

Фото: Зайцева і Дронов (twitter.com newsroom_kh)

"Замість цього Дронов зайняв в суді явно абсурдну позицію "Я винен морально але не юридично. Я каюсь по-людськи, але ніякої моєї правової вини немає". Це взагалі як?!" - обурюється юрист.

Петиція на підтримку Дронова, на його думку, показала велику проблему в українському суспільстві під назвою: "Я не винен бо трішки порушив як всі".

"Щиро сподіваюся, що багато тих, хто стартує на жовтий, хто об'їжджає пробки по зустрічній, хто паркується прямо на пішохідному, хто любить швидкість у місті - завдяки даній справі задумаються що 1000 разів це може обійтися, а на 1001 призвести до величезного горя", - зазначив адвокат.

Раніше ми писали про те, що мати однієї з жертв трагічної ДТП сказала, що ніколи не зможе пробачити ту, яка забрала життя її єдиного сина.

Нагадаємо, що винуватцям смертельної ДТП у Харкові суд постановив виплатити потерпілим і родичам загиблих близько восьми мільйонів гривень.