Дронов злочинець чи в'язень сумління: юрист дав відповідь
Вирок Дронову у справі про ДТП у Харкові пояснив відомий адвокат
Хвиля на підтримку Геннадія Дронова, фігуранта резонансної справи про смертельну ДТП у Харкові на вулиці Сумська, спонукала відомого юриста Дмитра Марцоня прокоментувати ситуацію з вироком. Суд дав Олені Зайцевій та Дронову по 10 років тюремного ув'язнення обом, після чого деякі українці назвали таке рішення несправедливим.
Висловлювалися пропозиції покарати Зайцеву жорсткіше, а Геннадія - не так суворо. Незабаром на сайті президента з'явилася петиція із проханням про помилування чоловіка. Адвокат, власник компанії Marzoni на своїй сторінці в Facebook докладно розповів, чим небезпечні подібні ініціативи суспільства та просив не закривати очі на те, що вина Дронова у резонансній трагедії таки є.
"Якщо б Дронов від самого початку визнав те, що реально зробив, - то я практично впевнений що потерпілі самі просили б суд розглянути йому покарання менше ніж максимальне. І в такому разі, ймовірно, 5-6-7 років для Геннадія не були б для них проявом несправедливості.
Після того, як Дронов не визнав провину на базі експертизи свого ж захисника - їх дії для мене особисто втратили характер об'єктивних у боротьбі за правду. А в світлі останніх подій з петиціями - переросли в статус фарсу", - йдеться в публікації.
Юрист зазначив, що після оголошення вироку сторона Дронова та деякі громадяни почали активно розганяти меседжі "Дронов взагалі не винен", "Мажорка потягнула за собою невинного", "Судилище над невинним" тощо
Фото: Геннадій Дронов
"Апогеєм всього цього театру абсурду стала петиція про помилування, яка також ретранслировалась захистом Дронова", - нагадав адвокат і додав, що сам особисто вважає такі дії "трешом, фарсом і черговою образою почуттів потерпілих".
І потерпілі, і Марцонь вже вказували на те, що ступінь вини Дронова менша, однак прокуратура ухилилася від встановлення ступеня вини кожного з учасників ДТП.
Юрист для самого себе абсолютно точно визначив, що Геннадій Дронов також винен у скоєнні даного злочину, тому що він не зупинився у належному місці - до світлофора за напрямком його руху (у разі відсутності стоп-лінії) і почав рух на заборонний сигнал світлофора з максимальним прискоренням для машини з об'ємом двигуна 5 літрів.
Марцонь розповів, що під час судового процесу Дронов зі своїми адвокатами почали реалізувати стратегію захисту "в'язень сумління", тобто абсолютно відкидати свою провину, затягувати досудове, а потім і судове слідство своєї "боротьбою" за статус невинного і просити в підсумку повністю виправдати.
Фото: Зайцева і Дронов (twitter.com newsroom_kh)
"Замість цього Дронов зайняв в суді явно абсурдну позицію "Я винен морально але не юридично. Я каюсь по-людськи, але ніякої моєї правової вини немає". Це взагалі як?!" - обурюється юрист.
Петиція на підтримку Дронова, на його думку, показала велику проблему в українському суспільстві під назвою: "Я не винен бо трішки порушив як всі".
"Щиро сподіваюся, що багато тих, хто стартує на жовтий, хто об'їжджає пробки по зустрічній, хто паркується прямо на пішохідному, хто любить швидкість у місті - завдяки даній справі задумаються що 1000 разів це може обійтися, а на 1001 призвести до величезного горя", - зазначив адвокат.
Раніше ми писали про те, що мати однієї з жертв трагічної ДТП сказала, що ніколи не зможе пробачити ту, яка забрала життя її єдиного сина.
Нагадаємо, що винуватцям смертельної ДТП у Харкові суд постановив виплатити потерпілим і родичам загиблих близько восьми мільйонів гривень.