ua en ru

ДТП у Харкові: захист Зайцевої намагається пом'якшити вирок

ДТП у Харкові: захист Зайцевої намагається пом'якшити вирок Фото: Олена Зайцева (Марієнко Андрій / УНІАН)

Процес може бути довгим і важким

Адвокати Олени Зайцевої, яка підозрюється у смертельному ДТП у Харкові, намагаються пом'якшити вирок. Про це заявила адвокат сімей загиблих в аварії Катерина Калюжна, передає "КП в Україні".

"У цій справі все очевидно: проти висновків експерта-автотехніка мало які аргументи можна привести в спростування, тому для нас ця позиція захисту очікувана. Ми хочемо максимального покарання – 10 років позбавлення волі. Але, за законом, визнання вини – це обставина, яка пом'якшує покарання, так що підозрювана у своєму праві", - сказала вона.

Адвокат вважає, що наступним ходом захисту Зайцевої буде компенсація збитку.

"Другий класичний хід – повне або часткове відшкодування заподіяної шкоди. Часткове трохи віддаляє від 10 років позбавлення волі, але ніяк не означає, що дадуть 5 років. Якщо компенсувати шкоду повністю і всім – виконати всі вимоги, які висувають постраждалі, тоді вона може сподівається на мінімальний термін. Після чого відбути не менше, ніж половину терміну, і бути умовно-достроково звільненій, як це було з Андрієм Полтавцем (винуватцем ДТП, що сталося у Харкові в 2007 році – ред.)", - зазначила Калюжна.

При цьому адвокат не вважає компенсацією ті 50 тисяч, які мати Зайцевої раніше розіслала потерпілим. Сім'ї загиблих ці гроші повернули.

"За цільовим призначенням це не що інше, як благодійна допомога, але чому вона раптом зводиться захистом підозрюваної, у категорію доказів, нам було не зрозуміло. Спочатку морально мої клієнти були не готові прийняти цю допомогу, крім юридичних моментів", - додала Калюжна.

Адвокат зазначила, що той час, який зайцева провела в СІЗО з моменту затримання буде враховано у загальному терміні відбування покарання.

"Той час, що вона перебуває під вартою з моменту затримання до моменту вступу вироку в законну силу, має бути зараховано в строк відбування покарання, яке може бути призначене вироком суду щодо Зайцевої. Позиція Дронова зрозуміла – він провину не визнає і сподівається, що жодного дня не буде перебувати в колонії, на відміну від Зайцевої, яка ймовірно розуміє, що це неминуче - раз визнала себе винною. Досвід мені показує, суд триватиме не один місяць і навіть рік", - підсумувала Калюжна.

Раніше повідомлялося, що Зайцева може уникнути максимального покарання.