ua en ru

"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)

"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото) Фото: (facebook.com/28brigade)

У Сумській області талановитому поетові і герою України встановили меморіальну дошку

В м. Глухів, Сумська область, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки загиблому герою АТО Олександру Вознюку. Відкриття пам'ятної дошки відбулося 24 квітня. Про це повідомляється в співтоваристві "Книга пам'яті загиблих за Україну" в Facebook.

Повідомляється, що меморіальна дошка була відкрита за ініціативою студентського самоврядування, за підтримки професорсько-викладацького корпусу та адміністрації університету 24 квітня 2018 року.

"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)

Фото: (facebook.com/Memorybook.org.ua)

Молодший сержант Олександр Вознюк загинув під час евакуації українців з-під обстрілу, внаслідок підриву самохідної артилерійської установки. У цей момент герой перебував всередині САУ. Вибух стався біля села Пікузи Волованівського району Донецької області.

До призову на строкову службу у 2012 році він навчався у Глухівському національному педагогічному університеті ім. А. Довженка.

"Він був талановитим і активним студентом, якого поважали і з яким цінували дружбу. Чудово співав і писав вірші", — повідомляється в "Книзі пам'яті".

Після призову виконував обов'язки у складі військової частини морської піхоти в Криму, але мріяв про повернення в університет.

"Після анексії Криму та виводу військової частини на континентальну Україну у 2014 році підписав контракт про проходження служби на професійних засадах, бо час вимагав рішучих дій, потрібно було давати відсіч агресору на сході України… Чи думав про те, що стане героєм? Навряд чи. Мріяв про щасливе майбутнє, бо дуже любив і цінував життя, близьких та рідних людей. Але чи міг вчинити інакше в найтрагічніші дні життя? Ні, бо "краще загинути, аніж просто здатися…", зрадивши побратимів та присягу на вірність Україні. Про це писав у своїх віршах, які залишились нам, живим, як наказ і як заповіт", — пише співтовариство.

"Чи думав про те, що стане героєм": у Глухові відкрили меморіальну дошку герою АТО (фото)

Скріншот поста облікового запису facebook.com/Memorybook.org.ua

Меморіальна дошка була урочисто відкрита родичами Олександра Вознюка — його братом і сестрою. Священнослужителі УПЦ КП освятили пам'ятну дошку.

Нагадаємо, що нещодавно службовець в зоні проведення антитерористичної операції боєць Роман розповів, яка проблема є "найгіршою" для нього і побратимів.