ua en ru

"Думав, що є Богом": історик розповів, чому Сталін ініціював Голодомор

"Думав, що є Богом": історик розповів, чому Сталін ініціював Голодомор Фото: Голодомор (УНІАН)

Наслідки культу особи жахливі, вважає історик

Український професор, історик Василь Марочко розповів, що Голодомор в Україні став результатом психічного захворювання радянського диктатора Йосипа Сталіна, яке виникло через пануючий навколо нього культ особистості. Про це повідомляє "Обозреватель".

"Чи був Голодомор помстою Сталіна Україні? Я думаю, що це була не помста, а наслідок його психічного захворювання внаслідок необмеженої влади людини, яка думала, що вона є Богом на землі. Тому наслідки культу особи завжди жахливі", — сказав Марочко.

Нагадаємо, що український професор і історик Василь Марочко розповів, що головна загадка в питаннях Голодомору в Україні, яку ще належить розгадати історикам - це справжня кількість жертв цієї страшної трагедії.

"Нам потрібно остаточно встановити кількість жертв Голодомору. Наші демографи оцінюють сьогодні втрати в 3,6 - 3,9 мільйона. Я ж можу з упевненістю стверджувати, що в Україні загинули більше семи мільйонів людей. Які для цього підстави? Дві архівно-кримінальних справи проти демографів 30-х років - начальника ЦСУ Олександра Асадкина і демографа Арсена Хоменко, яких їхні колеги називали одними з найбільш авторитетних експертів 20-30 х років", — сказав Марочко.

Читайте також В'ятрович підірвав мережу жахливими спогадами про Голодомор.

Нагадаємо, в суботу, 25 листопада, в Україні вшанують пам'ять жертв Голодомору..