ru ua

Двоє дніпрян здійснили кругосвітню експедицію, щоб привернути увагу до України

Двоє дніпрян здійснили кругосвітню експедицію, щоб привернути увагу до України Фото: Ukraine's Open Heart (kozaktravel.com.ua)

За 365 днів Віталію Танцюрі і Маріанні Гавриленко вдалося відвідати 51 країну і проїхати 66 тис. км на власному автомобілі-"соняшнику"

В рамках проекту Ukraine's Open Heart жителі Дніпра Маріанна Гавриленко і Віталій Танцюра на своєму автомобілі, розписаному соняшниками, об'їхали фактично всю земну кулю. Метою подорожі, яка обійшлася учасникам приблизно в $50 тис., було привернути увагу якомога більшої кількості іноземців до України та її культури.

Експедиція, яка стартувала 12 вересня 2015 року, була умовно розділена на кілька етапів: європейський, американський і азіатський. Мандрівники двічі перетнули екватор, побували на трьох континентах.

"Ми переслідували кілька цілей: патріотичну, насамперед, "спортивну" і туристичну. Цим незвичайним проектом ми хотіли розповісти жителям усього світу про прекрасну країну - Україну, а також поділитися частинкою нашої культури - мистецтво створення ляльок-мотанок, які викликали інтерес у місцевих. Також ми зустрічалися з національними громадами і діаспорою", - розповіла Гавриленко журналістам.

Вона зазначила, що корінні жителі різних країн зустрічали їх привітно, висловлювали підтримку і багато розпитували про ситуацію в Україні.

Втім, було в дорозі і чимало складностей.

"В Аргентині ми зіткнулися з такими ж бюрократичними проблемами, які характерні і для нашої країни", - розповів Танцюра, додавши, що перетин Південної Америки обійшовся їм в $2000.

Але загального враження це не зіпсувало.

"Тепер в кожній країні є люди, які нам раді і готові зустріти наступного разу", - підкреслили українці.

Раніше Styler зустрівся з Петром Романовим, щоб дізнатися найцікавіші подробиці кругосвітньої подорожі.