ua en ru

Е-декларації: "бездомний" київський суддя задекларував елітний BMW

Е-декларації: "бездомний" київський суддя задекларував елітний BMW Фото: BMW X5 (autoblog.com)

Столичний суддя задекларував автомобіль за 2,5 млн і 945 тис. готівки

В електронній декларації про доходи київський суддя Господарського суду Сергій Турчин зазначив автомобіль BMW X5. Також він стверджує, що живе в орендованій квартирі.

Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомляють "Вести".

Вартість автомобіля складає в сумі близько п'яти з половиною річних зарплат судді. Ціна такого автомобіля з об'ємом двигуна 3 л на момент її придбання в 2011 році перевищувала $100 тисяч. За нинішнім курсом це близько 2,5 млн гривень.

"Тобто на покупку німецького позашляховика пішло понад 15 річних зарплат Турчина", - пишуть ЗМІ.

Згідно декларації на утримання цього авто Турчин витратив за 2015 рік 18 тис. гривень. Це приблизно четверта частина його річної суддівської зарплати.

Також повідомляється, що впродовж всієї своєї кар'єри Турчин працював на різних посадах в судових інстанціях, та не мав жодних джерел доходу, крім офіційної зарплати.

У декларації суддя вказав, що зберігає вдома 945 тис. гривень готівкою.

Згідно декларації Турчина, він з двома синами проживає в квартирі свого батька. Квартира, як і BMW X5, теж куплена в 2011 році. На той час придбання цієї квартири площею 56 кв. м. в Києві обійшлася Турчину в 104 тис. гривень.

Інформація, зазначена Турчиным в декларації за 2015 рік, суперечить даним його декларації за 2013 рік. У документі за 2013 рік Турчин не вказав наявність квартири в Києві, хоча за даними, викладеними в декларації за 2015 рік, вона була куплена в 2011 році і з моменту придбання суддя мав право проживання в ній.

До речі, деякі депутати хочуть пояснити свої доходи на антикорупційному комітеті.