ua en ru

Експерт назвав причини постійних звільнень українців

Експерт назвав причини постійних звільнень українців Фото: Робота (pixabay.com/rawpixel)

У Львівському центрі зайнятості пояснили, чому українці працюють неофіційно

Центри зайнятості в Україні не можуть закрити вакансії великих виробництв та фіксують постійний потік кадрів. А українці не бажають працювати офіційно через низьку заробітну платню та незадовільні умови праці.

У Львівській області зареєстровано понад 13,8 тис. безробітних, але місцеві центри зайнятості не здатні задовольнити потреби іноземних інвесторів у кадрах, повідомляє dw.com.

Державна служба зайнятості прогнозує у 2018 році погіршення ситуації з робочими кадрами у Дніпропетровській і Харківській областях.

"Люди влаштовуються на роботу і через деякий час звільняються. На їхнє місце приходять інші і все повторюється знову. В Україні не бракує робочих рук, проблема у постійному потоці кадрів", -розповів керівник Львівського центру зайнятості Олег Рісний.

За його словами, головні причини звільнень українців - низька оплата праці та монотонна робота.

Від відзначив, що колишні співробітники іноземних підприємств говорять про суворі умови праці без можливості відпочинку. За даними центру зайнятості, щомісяця вони отримували 5-6 тис. грн, які можна заробити у невеликих компаніях з більш демократичними умовами праці.

Ще одна причина, через яку українці не хочуть йти на великі підприємства, - нелегальний бізнес.

"Неабияке значення має бажання українців отримувати соціальну допомогу і нелегальний заробіток", - сказав Олег Рісний.

"Існують нелегальні підприємства, наприклад, швейні, які розташовуються в якихось підвалах, без нормальних умов праці, але мають великі зарплати. Вони не платять податків, дають зарплати в конвертах, тому можуть собі дозволити платити працівникам по 12-14 тисяч гривень", - відзначив Рісний.

"Виявити нелегальних працівників чи нелегальний бізнес дуже складно. Вихід із ситуації один – підвищення заробітних плат до рівня 12-14 тисяч гривень, які пропонують нелегальні виробництва", - додав він.

До речі, стало відомо, які професії найбільш затребувані в Києві.