Експерт: Україні потрібно боротися за пострадянське покоління кримчан
За словами відомого психолога, росіяни в Криму виховують дітей дуже обмеженими
Українській владі потрібно активніше розвивати інформаційну та соціальну стратегії анексованому Криму. Таку думку в ефірі "Радіо Крим.Реалії" висловила соціальний психолог Ольга Духніч.
За її словами, на сьогоднішній день жителі півострова самі виробляють "імунітет" на російську пропаганду в анексованому Криму.
"Звичайно, люди, які мають більше контактів на материковій Україні, які частіше приїжджають, у них набагато вище імунітет до тих інформаційних процесів, які відбуваються в Криму. У тих же, хто там залишається, настає певний момент компромісу, просто тому, що життя має продовжуватися", - зазначила Духніч.
Психолог також підкреслила необхідність боротьби за молоде покоління, яке народилося і виросло в Криму до російської анексії півострова.
"Важливе завдання для України полягає в тому, щоб боротися за те покоління підростаючих кримчан, яке відвідувало українські школи, дитсадки, які пам'ятають Україну, чиї батьки розташовані на Україні. Якщо ви знайомі з тим, що сьогодні існує в школах і дитячих садках в Криму... Там йде досить сильна ідеалізація і пропаганда всього, що пов'язане з Росією. Україні сьогодні на такі ризики необхідно відповідати, і це самий важливий і актуальний ризик", - сказала вона.
Експерт додала, що сьогодні в Криму виховують дуже обмежене і замкнуте покоління.
"Це суспільство, як і багато російські спільноти, загалом не є проактивним. Важливо пам'ятати, що правова і юридична правота в міжнародних судах на стороні України, тому за фактом, якщо в певний момент трапиться можливість не силовим, а правовим шляхом повернути Крим, то друге завдання - робота із людьми, які на той момент будуть перебувати на півострові", - резюмувала Духніч.
Раніше Геннадій Афанасьєв заявив, що після звільнення Крим землею козаків, за яку ми боролися.