ru ua

"Якщо влада не вдасться до насильства": експерти розповіли, чи готові українці виходити на акції протесту

"Якщо влада не вдасться до насильства": експерти розповіли, чи готові українці виходити на акції протесту Колаж РБК-Україна

Українці назвали причини, які змусять їх знову вийти на Майдан

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко повідомив, що 65% українців готові вийти на протест проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Про це пише УНІАН.

За даними соціологів, лише 20% опитаних готові вийти з акціями протесту на захист громадянських прав і свобод. 65% назвали причиною для мітингів підвищення комунальних тарифів.

"З тих українців, які готові брати участь у мітингах чи акціях протесту, 65% протестуватимуть проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Ще 31,2% готові протестувати проти незадовільних умов життя в їх населеному пункті - це нестача дитячих садків, шкіл, медичних установ, будівництво і ремонт доріг та інше. 28,6% готові виступати на захист своїх трудових прав та відстоювати право на пенсійне забезпечення.

26,1% вийдуть на мітинги проти корупції. Менше 20% громадян готові виступати з акціями протесту на захист громадянських прав і свобод, за об'єктивне слідство, проти фальсифікації виборів, незаконної забудови, звільнення з роботи в зв'язку з закриттям підприємства та інше", - зазначив Биченко.

Про підвищення тарифів найчастіше говорили мешканці південних і східних областей, а от мешканці західних областей готові протестувати проти корупції в органах влади.

"На заході України частіше говорили про протести проти корупції в органах влади (38%), тоді як в центрі ця цифра становить 23%, на півдні - 27%, а на сході - 16%", - зазначив соціолог.

Крім того, більшість респондентів, які висловили бажання брати участь в акціях соціального протесту, назвали найбільш прийнятну форму – участь у виборчих компаніях і збір підписів під колективними закликами.

"Участь у виборчій кампанії як форму соціального протесту вибрали 44% тих, хто готовий до участі в акціях протесту, збір підписів під колективними закликами і вимогами - 40% і санкціоновані мітинги та демонстрації - 35%. У той же час готовність до насильницьких форм протестів висловлює менше 10% тих, хто готовий до протестів", - додав Биченко.

Він зазначив, що практично всі форми протесту, про які заявили респонденти не переростуть у тривалі або кровопролитні протести на одній умові.

"Якщо влада не вдасться до насильства, то всі ці акції протесту не переростуть до масштабів третього Майдану", - резюмував соціолог.

Опитування проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова 16-22 серпня у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 17 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

До речі, раніше ми повідомляли про те, що Уляна Супрун розповіла про кошти на медицину, вибір лікаря і опорі реформи в регіонах.

А також ми писали про те, що серед батьків школярів було проведено масштабне опитування про побори в школах.

Відео: РБК-Україна