ua en ru

"Це повна катастрофа": відомі українці незадоволені якістю навчання у державних школах

"Це повна катастрофа": відомі українці незадоволені якістю навчання у державних школах Фото: (facebook.com/UNICEFUkraine)

Радник міністра освіти і науки України Іванна Коберник вважає, що реформа освіти допоможе виростити справжню особистість

Деякі відомі українці відповіли на ряд питань пов'язаних з освітою дітей в середній школі. Всі питання зводилися до того, наскільки вони задоволені якістю освіти, і яке ставлення у них до реформи освіти. Про це розповідає "Новий час".

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи вважає, що українська середня школа виховує малограмотне покоління.

"Як батько школярки, вважаю, що українська середня школа - це повна катастрофа. Слово реформа і те, що відбувається в середній освіті - несумісні речі. Було б наївно вимагати розкішно обладнаних класів у бідній державі. Але, дозвольте, чому не можна наповнити ці класи хоча б якимось пристойним змістом? На превеликий жаль, наша середня школа, за рідкісним винятком, ростить малограмотне покоління. І коли прийде час нинішнім школярам стати "біля керма", не варто дивуватися, звідки взялося стільки неуків, які не знають, чим відрізняється підмет від присудка, але віртуозно жонглюють безглуздими іноземними словами: локація, комунікація, а у кінцевому підсумку - деградація", — говорить Компан.

Сергій Гайдай, політтехнолог, директор зі стратегічного планування власного агентства вважає, що система освіти повинна розвиватися окремо від держави, мати форму тестування знань і "вчити вчитися".

"Система (ред. – освіти) застаріла. Якщо початкова школа, де вчать писати, читати і рахувати, ще актуальна, до того ж соціалізує дітей, то старша школа, особливо вища, застаріває стрімко. Але вихід є. Наприклад, у Києві цей виклик прийняла не держава, а приватні освітні проекти. І це не якісь дорогі елітарні школи, як багато хто думає, а ініціативи батьків-ентузіастів. Вони хочуть побудувати школу на абсолютно іншому принципі навчання. Коли вчать не знанням, а вчать вчитися. Ці приватні освітні проекти працюють як громадські організації, а діти вважаються хоумскулерами, вчаться в екстернаті. І здають тести в школі, у якої є ліцензія. Що стосується ролі держави, то тут як в економіці: чим менше вона буде втручатися, тим краще все буде розвиватися", — вважає Гайдай.

Також ситуацію з рівнем української освіти прокоментувала Іванна Коберник, радник міністра освіти і науки України.

"Я шкодую, що ніхто з моїх дітей не йде в перший клас цього року. Тому що вперше українська школа на рівні закону та інших нормативних документів зобов’язана орієнтуватися на потреби дитини, враховувати її особливості, зобов’язана стимулювати і розкривати таланти кожного, а не рівняти всіх під одну гребінку чи лінійку. Тому що вперше реформа підтримується не лише словами, а й серйозною фінансовою підтримкою з боку уряду", — вважає вона.

Коберник також додала, що заздрить сучасним школярам, адже їх реформують систему і у них в рази вище шанс виростити в собі особистість.

"Україна зараз робить те, що успішні країни зробили 20 років тому - приводить навчання в школі до потреб XXI століття. Шкільна система, яку зараз почали реформувати, готувала дітей до життя, якого не існує - до індустріального конвеєрного виробництва, до ролей, які вже виконують машини і комп’ютери і їхня доля лише зростатиме. Нова школа має вчити мислити, ставити запитання, а не повторювати готові відповіді, вирішувати складні проблеми, працювати в команді, мирно вирішувати конфлікти і найголовніше - нова початкова школа має навчити дитину вчитися. На жаль, в мої шкільні роки цього не було, тому я трохи заздрю новим школярам", – поділилася радник міністра освіти і науки України.

Нагадаємо, що сьогодні, 1 вересня, українців вітають з Міжнародним Днем знань.

Також ми писали, що в "ДНР" у зв'язку зі смертю Захарченко скасували шкільні лінійки.

Раніше розповідалося, що в США заарештували групу підозрюваних у підготовці детей до стрілянини.

Відео: (video.rbc.ua)