"Це на все життя": мешканці Донбасу розповіли, що думають про Небесну сотю
Жителі Донецької області переконані, що події на Майдані потрібно пам'ятати
У жителів Донецької області запитали, які емоції у них викликає День пам'яті Героїв Небесної сотні, який відзначався в Україні 20 лютого, і як вони самі ставляться до загиблих під час Революції Гідності. Про це повідомляє Громадське ТБ Донбасу.
Жінки на відео в більшості підтримують те, що пам'ять загиблих чотири роки тому революціонерів, потрібно шанувати і розповідати про це дітям, щоб вони пам'ятали історію.
"Це дуже сильні емоції. Дуже боляче і шкода людей, які відстоювали Україну. А по-факту, вийшло не так, як вони про це мріяли", - сказала одна з жінок.
"Мені здається, що вони були герої. Діти повинні про це знати", - сказала інша з опитаних.
Чоловік розповів, що відчуває до загиблих жалість. Він сам з Донецька і втратив багато знайомих за ці роки, тому, йому шкода людей, яких вбивали просто на вулицях.
День Небесної сотні: думки жителів Донбасу (відео: youtube.com/Громадське ТБ Донбасу)
Але, в основному жителі Донецької області відзначили, що з часів розстрілу Небесної сотні, їх життя не змінилося в кращу сторону.
Нагадаємо, 20 лютого 2014 року протистояння між політичними противниками президента Віктора Януковича і силовиками закінчилося масовими розстрілами. Загинуло 48 опозиційних активістів і 80 були поранені. Крім того, за даними прокуратури, загинули 4 правоохоронця і більше 40 були поранені. Всі обставини тих подій і винні досі не встановлені.
В цілому під час подій 2013-2014 років в Києві та регіонах загинуло більше сотні активістів. З тих пір в Україні їх називають "Небесної сотнею". Ще кілька десятків людей зникли безвісти, понад тисячу було поранено.
Нагадаємо, батько загиблого на Майдані Устима Голоднюк розповів, що син навчив його вірити.