ua en ru

"Це зло": Філарет розповів, чому Бог попустив війну на Донбасі (відео)

"Це зло": Філарет розповів, чому Бог попустив війну на Донбасі (відео) Фото: Філарет, голова УПЦ КП (РБК-Україна)

Війна в Україні допоможе громадянам "очиститися" від гріха і смерті

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет висловив свою думку про те, чому Бог попустив війну на Донбасі. В інтерв'ю для програми "Подія" на каналі "Прямий" він поділився думками з цього приводу.

"Попустив (війну – ред.) для того, щоб люди навернулися до Бога. Ось чому війни немає в центрі, а є в Донбасі? А тому що в Донбасі люди найбільше відійшли від Бога", - зазначив Філарет.

При цьому Філарет розповів про те, як війна вплинула на релігійний світ кожного українця.

"А так через війну тепер люди на Донбасі навертаються до Бога. І не тільки на Донбасі. По всій Україні допомагають і армії, і допомагають тим, хто страждає на Донбасі. Допомагають хто? Українці з Західної України, Центральної – з усієї України. А якщо вони допомагають – значить вони їх люблять", - підкреслив він.

Відео: інтерв'ю з Патріархом Філаретом (Прямий/youtube.com/channel)

"Попри все. Бо допомагають. А якщо навіть і не можуть допомогти, то співчувають їм. А цього б не було, якби не було війни. Але ми не повинні думати, що війна – це благо. Це є зло. Але Бог через зло перемагає гріх. Хіба, коли Христа розпинали, це хіба добро? Це зло, це гріх людський. Але через ці страждання на хресті Господь переміг гріх. Так і зараз. І не тільки зараз, а й протягом всієї історії це відбувається", - пояснив патріарх Філарет.

До речі, Благодатний вогонь прибув в Україну з Єрусалиму. Доставила Благодатний вогонь делегація священників та мирян Української Православної церкви. З аеропорту "Бориспіль" вогонь буде доставлений до храмів України, де сьогодні ввечері розпочнуться святкові Богослужіння.

У суботу, 7 квітня, у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. Тисячі паломників з усього світу молилися на різних мовах, очікуючи сходження Благодатного вогню. Паломники миттєво передавали вогонь всім, хто знаходився в храмі, а після – передавали його всім, хто чекав сходження за стінами храму.