"Це знаменна подія": Україна відзначатиме ювілей походу на Москву
Українці згадають, як наші воїни тримали в облозі Кремль
В 2018 році Україна на державному рівні відзначатиме річницю походу гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного на Москву.
Також на державному рівні будуть святкуватися ювілей тризуба як державного герба і як грошової одиниці гривні.
Такі пропозиції містяться в проекті постанови Верховної Ради "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2018 році".
Пам'ятні дати та ювілеї в 2018 році (rada.gov.ua)
"Наступний рік визначний для нашої країни, так як на нього припадає багато свят, пов'язаних з подіями в Україні у 1918 році. Зокрема, це сто років гривні, сто років тризуба як державного герба УНР. Хоча ми знаємо, що історія гривні і тризуба сягає часів князівства, їх утвердження як символів нової української державності - це значуща подія. Звичайно, ми повинні відсвяткувати його на державному рівні", - цитує депутата Віктора Єленського видання "Слово і Діло".
У постанові про відзначення на державному рівні також пропонується відзначити інші події, пов'язані з історією нашої країни.
Зокрема, буде святкуватися 400 років від часу походу на Москву гетьмана Сагайдачного, 100 років з дня звільнення Криму від більшовиків і сто років з дня прийняття резолюції про об'єднання Кубанської Народної Республіки і Української Народної Республіки.
Зазначимо, що фінансування заходів, передбачених постановою, буде здійснюватися в межах бюджетних асигнувань, виділених відповідним міністерствам Держбюджетом.
Пам'ятні дати та ювілеї в 2018 році (rada.gov.ua)
Нагадаємо, що в 1617-1618 роках тривала польсько-московська війна - військовий конфлікт між Річчю Посполитою і Московським царством. Під час цього конфлікту польсько-литовські війська, а також запорізькі козаки під проводом Петра Конашевича-Сагайдачного воювали за отримання польським королевичем Владиславом корони московського царя.
Раніше в Музеї гетьманства у Києві відкрилася виставка "Герої козацької України".
Портрети українських гетьманів київська художниця Наталія Павлусенко відтворила за допомогою старих зображень і літературних описів. Портрети деяких гетьманів – це копії прижиттєвих портретів, як наприклад, Кирила Розумовського (з портрета Луї Струмі) і Петра Сагайдачного (копія портрета невідомого художника 19 століття).