ua en ru

"Цей погляд забути неможливо": журналіст показав знакова фото Аміни Окуевої часів Майдану

"Цей погляд забути неможливо": журналіст показав знакова фото Аміни Окуевої часів Майдану Фото: Аміна Окуева (Мусієнко Владислав / УНІАН)

Тоді вона була волонтером Медичної сотні

Журналіст Юрій Бутусов в зв'язку з відкриттям виставки фотографій Аміни Окуевой в Українському домі, згадав, якою вона була під час Майдану. Історію він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Ранок 21 лютого 2014-го року. Волонтер Медичної сотні Майдану Аміна Окуева з пробитим кулею щитом Героя Небесної сотні, якого напередодні встигли донести до цього намету, але вже не змогли врятувати..." - почав він.

"Цей погляд забути неможливо": журналіст показав знакова фото Аміни Окуевої часів Майдану

Фото: Аміна Окуева (facebook.com/butusov.yuriy)

Бутусов розповів, що тоді Окуева підхопила запалення легенів.

"Аміна довгий час була на вулиці, довго перебувала на морозі, підхопила запалення легенів, і не встигнувши одужати, встала до ладу. Її чоловік Адам в цей час був ще у в'язниці, чекаючи видачі в Росію за обвинуваченням у замаху на Путіна, вона ще нічого не знала - що все вже змінилося, що попереду вони скоро зустрінуться, що попереду війна, теракти... "- написав він.

За словами Бутусова, до Майдану Окуева не раз стикалася з небезпекою - вона вела нелегальну роботу в РФ для чеченського Опору.

"Цей погляд забути неможливо": журналіст показав знакова фото Аміни Окуевої часів Майдану

Скріншот поста (facebook.com/butusov.yuriy)

"Сьогодні в Українському домі відкрилася виставка фотографій Аміни - там було дуже багато красивих робіт, прекрасна, жива Аміна. Коли я говорив про неї - згадував як вона каже про боротьбу і про свою готовність піти на смерть", - додав журналіст.

"І тому мені врізалася в пам'ять ось ця фотографія людини з поглядом, який вже все для себе вирішив, що заради перемоги прийняв неминучість загибелі... Це погляд людини, яка розуміє ціну Свободи. Цей погляд забути неможливо", - підсумував він.

Нагадаємо, конгрес США вшанував пам'ять убитої Аміни Окуевой.