ua en ru

Філарет пояснив, за що молиться Московський патріархат

Філарет пояснив, за що молиться Московський патріархат Фото: Патріарх Філарет (ridus.ru)

Священнослужитель розповів, що керівництво МП підтримує агресію Росії в Україні і на цьому будує свій "мир"

Московський патріархат заявляє, що на Донбасі йде громадянська війна, а не війна з Росією. Про це розповів Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель УПЦ КП Філарет "5 каналу".

"У чому полягає неправда? Неправда полягає в тому, що на Сході йде війна, агресивна війна з боку Росії, а Московський патріархат каже, що не агресія Росії приносить шкоду українському народу, а йде громадянська війна, тобто українці воюють з українцями, громадянська війна", – сказав він.

Філарет вважає, що війна на Донбасі давно закінчилася б, якби не підтримка бойовиків з боку Росії.

"Вони кажуть, що йде громадянська війна, вони моляться за мир. Так, добре, що моляться за мир. Ми теж за мир, ми проти війни. Але за якою світ вони моляться? І за який світ ми молимося? Вони моляться за мир у підпорядкуванні Росії, тому що якщо б Україна підкорилася Росії, то настав би світ, але разом з цим світом настала б неволя, в якій ми були більше 300 років", – додав патріарх.

"Ми хочемо справедливого миру, тобто миру в незалежній державі. От якби Росія хотіла жити мирно з українською державою, ми такий світ підтримуємо. Коли вона хоче підкорити українську державу і встановити мир – ми такого світу не хочемо", – підсумував патріарх Філарет.

До речі, Філарет побачив воїнів АТО символ швидкого відродження України.