ua en ru

Фільм про політвязня Сенцова отримав приз в Угорщині

Фільм про політвязня Сенцова отримав приз в Угорщині Фото: Олег Сенцов (youtube.com/ІНФОРМАТОР)

Нагороду вручили продюсеру стрічки Маші Гавриловій

Російський фільм про українського вязня Олега Сенцова отримав нагороду в Угорщині. Кінокартина називається "Процес: Російська держава проти Олега Сенцова".

Режисер з РФ Аскольд Куров отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International, який проходить у Будапешті. Нагороду прийняла продюсер фільму Маша Гаврилова.

Фільм про політвязня Сенцова отримав приз в Угорщині

Скріншот (facebook.com/ReleaseOlegSentsov)

Документальний фільм "Процес" вийшов в український прокат 6 квітня 2017. Олег Сенцов разом з Олександром Кольченко були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. Також по цій справі проходили Геннадій Афанасьєв (пізніше звільнено і передано Україні разом з Юрієм Солошенко) і Олексій Чирний.

Зазначимо, що фестиваль документальних фільмів про права людини Verzio International, єдиний у своєму роді в Угорщині, проходить щорічно з 2004 року. Він спрямований на сприяння відкритому суспільству, демократичних цінностей, верховенства права, свободи висловлення думок, політичного і культурного плюралізму.

Як раніше повідомлялося, у режисера Олега Сенцова почалися проблеми з серцем, загострився ревматизм і він сильно схуд.