ua en ru

Фонд відомої письменниці буде реформувати інтернати для дітей в Україні

Фонд відомої письменниці буде реформувати інтернати для дітей в Україні Фото: Джоан Роулінг (facebook.com/JKRowling)

Пілотний проект почнуть з Житомирської області

Благодійний фонд відомої британської письменниці Джоан Роулінг Lumos запускає пілотний проект з реформування інтернатів для дітей з неблагополучних сімей і сиріт. Про це повідомляє NewWest Media.

Першою областю для запуску проекту стала Житомирська. Фонд надасть інтернатам цієї області технічну, експертну та методичну допомогу для реалізації пілотного проекту по сприянню припинення інституціалізації дітей. Іншими словами, проект буде спрямований на підтримку сімей, які перебувають у кризовому стані, щоб зменшити кількість відмов від дітей і прийняті всі заходи щодо повернення їх в сім'ю.

Як говориться в прес-релізі Національного офісу реформи деінституціализації, 31 жовтня 2017 року в Житомирі представники британського фонду Lumos підпишуть Меморандум про співпрацю з Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебой та Житомирською обласною державною адміністрацією.

Координатором пілотного проекту буде Національний офіс по реформі деінституціализації при Уповноваженому Президента України з прав дитини, створений за підтримки канадського проекту EDGE.

В українських інтернатах зараз знаходяться 1,5 % дітей країни. Такі дані повідомляє Уповноважений Президента України з прав дітей Микола Кулеба.

Відповідно до національної стратегії, яка прописана до 2026 року, кількість дітей, які будуть залишатися в інтернатах, має скоротитися до 0,5% і умови їх проживання повинні максимально наблизитися до сімейних – не більше 15 чоловік в одному закладі.

Благодійний фонд Джоан Роулінг Lumos був створений в 2005 році, спочатку він називався children's High Level Group, а в 2010 році був перейменований в Lumos – це одне з заклинань у книгах про Гаррі Поттера. Фонд поставив перед собою мету домогтися, щоб жодна дитина не залишався в дитячому будинку: до 2030 року — в Європі, до 2050 року – в усьому світі.

Нагадаємо, в мережі розповіли про жахи дитячих інтернатів в Україні.