ua en ru

Фоторепортаж з мітингу під Верховною Радою проти заборони абортів

Фоторепортаж з мітингу під Верховною Радою проти заборони абортів Фото: Акція протесту проти заборони абортів в Києві (РБК-Україна)

Активісти закликали народних депутатів відкликати законопроект, за яким перервати вагітність можна буде тільки за медичними показаннями. Їх головним аргументом стало ймовірне повернення варварських способів абортування

Акція проти заборони абортів на законодавчому рівні відбулася під стінами Верховної Ради в Києві. Активісти, яких було близько п'ятдесяти, вийшли на вулиці з яскравими плакатами і під звуки барабанів відстоювали свою позицію. Вони вважають, що заборона абортів неможлива в цивілізованій країні, а рішення про припинення вагітності жінка має право прийняти сама, а не тільки за медичними показаннями. Slyler відзняв найяскравіші моменти протесту.

Фоторепортаж з мітингу під Верховною Радою проти заборони абортів

Фото: У Києві молоді люди вимагали відкликати ініціативу про заборону абортів (РБК-Україна)

Спровокував цю акцію законопроект, поданий на розгляд парламенту народним депутатом "БПП" Дмитром Голубовим. Так, законопроект №6239 передбачає законодавчу заборону на аборти, крім випадків, коли ця операція необхідна за медичними показаннями, або в разі, якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування.

Серед гасел, які озвучили і написали на своїх плакатах активісти, були "Моє тіло, моє право, мій вибір", "Право на життя є у людини, а не ембріона", "Її тіло – її справа", "Ембріон – людина, а жінка – ні?".

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Акція проти законопроекту про заборону абортів в Україні (РБК-Україна)

Противники заборони абортів вважають, що така міра викличе хвилю нелегальних переривань вагітності, смертельно небезпечних для життя жінки. Вони привели в приклад кілька варварських способів, один з яких – аборт за допомогою вішалки для одягу, який практикували жінки в СРСР. Цей образ кривавої вішалки активісти використовували як символ протесту.

Фоторепортаж з мітингу під Верховною Радою проти заборони абортів

Фото: #ПравоНаАборт - українки вимагають захистити їх право вирішувати, зберігати вагітність чи ні (РБК-Україна)

До речі, українська ведуча розплакалася в ефірі, кажучи про аборти.