ua en ru

У Франції пройшов перше загальнонаціональне свято літератури

У Франції пройшов перше загальнонаціональне свято літератури Фото: Париж

250 тисяч французів провели першу культурну акцію "Ніч читання"

У Франції в суботу пройшло перше загальнонаціональне свято літератури, книги та читання. Тисячі бібліотек і книжкових магазинів по всій країні були відкриті допізна, повідомило Міжнародне французьке радіо.

Участь у новій акції "Ніч читання", яку придумало міністерство культури Франції, взяли 250 тисяч французів,16 тисяч бібліотек і 3500 книжкових магазинів.

Наступного дня після "Ночі читання" (Nuit de la lecture) в міністерстві культури Франції оголосили про великий успіх нової культурної акції, яка доповнила ряд відомих заходів - "Ніч музеїв", "Ніч поезії" та "Біла ніч" ( акція, присвячена сучасному мистецтву).

Також відбулися кілька тисяч літературних і літературно-музичних заходів. Повсякденні зустрічі з письменниками та літературні постановки були доповнені неформальними акціями.

Так у багатьох бібліотеках пройшли "піжамні вечірки", під час яких можна було послухати літературні тексти, зручно розмістившись на м'яких диванах і перинах. В деяких місцях були організовані спеціальні сімейні читання дитячої літератури.

У місті Гренобль актори влаштували "Ніч забороненого читання" шедеврів еротичної літератури.

На півдні країни в одній з бібліотек відбувся вечір поетичної пісні, присвячений Бобу Ділану та Леонарду Коену.

У паризькій лікарні Сен-Луї провели "Ніч читання" для пацієнтів.

До французької акції приєдналися культурні інститути за межами країни. Свято книги пройшло у Китаї, Чилі, Ірландії, Румунії, Німеччини та Іспанії.

День відкритих дверей в Парижі влаштувала Національна бібліотека Франції. Парижани змогли потрапити не тільки в нову будівлю на набережній Франсуа Міттерана, але і в історичну будівлю Рішельє. Після першого етапу реставрації в ній відкрилася частина знаменитих залів. За даними міністерства культури, в суботу відому будівлю відвідали 7 тисяч чоловік.

До речі, у Києві в національному музеї зазвучали старовинні колядки церковнослов'янською мовою.