Глобальний індекс відмови від куріння як спосіб контролю тютюнової індустрії, — ЗМІ

Глобальний індекс відмови від куріння як спосіб контролю тютюнової індустрії, — ЗМІ
Фото: pixabay/HansMartinPaul

Мета нового індексу — контроль над ринком тютюнових продуктів та оцінка прогресу в зниженні рівня куріння у світі

У вересні в Лондоні відбувся Глобальний форум по боротьбі з курінням. На форумі було оголошено про впровадження індексу відмови від куріння "Smoke Free Index". Про це повідомлять видання "Українські новини" з посиланням на інформацію фонду "Foundation for a Smoke-Free World".

Індекс був розроблений і представлений фондом "Foundation for a Smoke-Free World" з метою побудови "світу без тютюнового диму". Він є частиною ініціативи фонду в області перетворень тютюнової галузі і стане доповненням Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) із боротьби проти тютюну. Розробка такого індексу – частина реалізації глобального підходу зменшення шкоди від куріння (tobacco harm reduction), який застосовується в розвинених країнах з метою скорочення ризиків від куріння для населення.

Фонд планує збір і оцінку досліджень, розробок, інвестицій, спрямованих на відмову від виробництва сигарет. Подібна програма необхідна для підтримки розвитку ринку альтернативних продуктів зниженого ризику (електронних систем), що забезпечують потенційно менш шкідливі способи доставки нікотину курцям, які не хочуть кидати курити.

На тему: Антитютюновий закон: з прилавків українських магазинів можуть зникнути сигарети.

Індекс відмови від куріння

Індекс відмови від куріння дозволить виміряти і надати докази того, які зміни відбуваються у тютюновій індустрії. Доктор Дерек Як, президент фонду, зазначив, що провідні фахівці в галузі охорони здоров'я визнають важливість перетворення індустрії: "тютюновим компаніям необхідно використовувати свої важелі тиску на ринку для посилення впливу один на одного і діяти більш рішуче у цілях глобального припинення використання горючих сигарет".

Фонд запрошує незалежні науково-дослідні організації подавати заявки на розробку і впровадження першого індексу відмови від куріння. В результаті, будуть визначені 1-3 грантоотримувача, які будуть займатися збором об'єктивних даних і фіксацією дій, які можуть суперечити меті побудови "світу без тютюнового диму". Процес подачі заявок докладно описаний на веб-сайті фонду. Перший звіт буде опублікований на початку 2020 року, а після – щорічно.

Впровадження індексу дозволить оцінити діяльність тютюнових компаній у скороченні рівня куріння і мотивувати уряди країн до руху в напрямку заміщення сигарет менш шкідливими альтернативами для курців.

Нагадаємо, що, згідно з дослідженнями, найбільшої шкоди здоров'ю завдає не споживання нікотину, а продукти згоряння тютюну, що містяться в традиційних сигаретах. У свою чергу, захворювання, спровоковані традиційним курінням, негативно впливають на рівень громадського здоров'я. Одним з рішень є розвиток ринку продуктів зниженого ризику.

Також по темі: стало відомо, як визначити рак на ранніх стадіях.

Чим небезпечне куріння електронних сигарет (відео: STYLER)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся